Новини / Технології     11 травня 2019 11:24

Поєднання агро з IT: українською розробкою для фермерів зацікавилися іноземці

Україна представила нову ІТ-розробку для аграріїв на світовому конкурсі стартапів у Швейцарії. Цей додаток забезпечує швидку комунікацію між органічними виробниками і покупцями на локальних та світових ринках. Продуктом відразу зацікавилося багато іноземних компаній.

Про це повідомляє прес-служба Агропорт Україна.

Новий український продукт – мобільне рішення AgroportEх.Bio – поєднало в собі агро і IT. Це ефективний інструмент для просування фермерської продукції на міжнародний ринок.

Проект був високо оцінений на великому світовому конкурсі стартапів посівної стадії Seedstars Global Summit у Швейцарії.

Читайте: Ринок земелі треба закрити від іноземців на 10-15 років – Анатолій Кисіль

Україна вперше була представлена ​​на конкурсі аграрним напрямком. При цьому організатори зізналися, що давно вже чекали від нашої країни подібного стартапу, адже Україна останніми роками показує стрімке зростання в аграрній галузі і серйозні досягнення в сфері IT. Журі Seedstars World гідно оцінило розробку українців.

Agroportex.Bio – B2B додаток, який забезпечує швидку комунікацію між органічними виробниками і покупцями на локальних і світових ринках. Сервіс гарантує прямий доступ до перевірених операторам органічного ринку без посередників. Користувачі отримують мобільний доступ до актуальних запитів і пропозицій на своїй рідній мові незалежно від країни проживання (зараз сервіс доступний у 35 країнах), а також можуть розміщувати власні заявки.

«Розробкою відразу зацікавилося багато іноземних компаній, тож для наших виробників це дуже хороша перспектива», – розповіла СОО компанії Agroportex.bio Ольга Гольдина.

Уперше додаток було представлено рік тому на найбільшому аграрному заході Східної Європи – Форумі AGROPORT.

ІТ-розробка забезпечує збут продукції

Мобільний  додаток AgroportEх.Bio – це ефективний інструмент для просування фермерської продукції на міжнародний ринок. Він допомагає виробникам знаходити покупців своєї продукції за кордоном, вирішуєчи таким чином важливе завдання збуту продукції.

 «Під час минулого в лютому Biofach World 2019 (buyorganic.in.ua) Agroportex.Bio вніс інноваційну складову в промоцію національних українських продуктів. Зараз ми готуємося представляти Україну на найбільшій національній виставки в Ізмірі (Туреччина), а на осінь в наших планах уже ринок Великобританії», розповідає керівник Agroport Ukraine Дмитро Титаренко.

Розробку AgroportEх.Bio також буде представлено на форумі Agroport South Kherson 2019, що проходитиме 18–20 липня в Херсоні.

Landlord раніше публікував рейтинг ТОП-7 агрокомпаній, які найбільше витрачають на інновації.

День у полі        16 серпня 2019 18:59

День поля від УКАБ: інновації та яблучний рекорд

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» 14 серпня спільно з агенцією UCABevent зустріли свято Маковія днем поля, де представили провідні агротехнології, інновації та встановили національний рекорд із запікання на грилі половинок яблук.

Про найбільшу польову подію цього літа у селі Велика Олександрівка на базі ТОВ «Агро-Регіон» повідомляє прес-реліз УКАБ. День поля УКАБ Агротпехнології відвідало понад 1300 учасників.

Інновації в агро

На полі площею 21 га 30+ с/г агрегатів-легенд провідних світових брендів продемонстрували свою ефективність на ділі. Випробовували плуги, дисколапові агрегати, глибокорозпушувачі, важкі дискові борони, стерньові культиватори, агрегати strip-till, агрегати вертикального обробітку ґрунту та розкидачі мінеральних добрив. Більше 50 компаній представили інноваційні агротехнології та актуальні технічні рішення для основного та передпосівного ґрунтообробітку. Також у статичній зоні було представлено найочікуванішу новинку 2019 року – Fendt IDEAL.

Захід поєднав у собі демонстрацію техніки, тест-драйв тракторів, експрес-навчання та прикладні майстер-класи по вибору та впровадженню технологій точного землеробства, налаштуванню причіпної техніки, тому кожен учасник зміг обрати заняття до вподоби.

Цікаві кейси

Усі бажаючі змогли приєднатися до обговорення кейсу «Інноваційна технологія посіву кукурудзи Agrility» від продакт-менеджера Limagrain Ukraine Володимира Кузьмича. «Ще з 2000 року гібриди компанії тестуються на різні густоти та досліджуються на поведінку у різноманітних умовах. Основною підставою для започаткування даного процесу стали фактори, які впливають на врожайність: густота та гібрид. Ми, як компанія, можемо допомогти кожному фермеру збільшити потенціал врожайності при оптимальних затратах. Компанія аналізує супутникові дані і на підставі цього  розробляє свій алгоритм роботи кожного гібриду. У 2017 році ми проводили випробування на полях з низькою та високою гетерогенністю. Результати продемонстрували, що представлений компанією сервіс змінних норм висіву насіння буде найбільш ефективним саме на полях з високою гетерогенністю. Сервіс придатний для використання великими і малими господарствами», – зазначив у своєму виступі Володимир Кузьмич.

Під час обговорення кейсу «Комплексне обстеження посівів та моніторинг стану протягом сезону» провідний консультант SmartFarming Вадим Остапенко розповів про те, як максимально точно оцінити результати сходжень: «Класичним методом оцінки результатів роботи сівалок є експертні спостереження та підрахунки, однак на об’єктивність часто впливає людський фактор. На разі існує більш точне та сучасне рішення від Precision Planting – Pogo Stick, який фіксує точку відліку, рахує кількість рослин та відстань між ними». Також експерт наголосив і на важливості оцінки зовнішніх факторів: «Важливим для виконання усіх технологічних операцій є відслідковування метеоумов, особливо для ведення робіт обприскувачами. Основні показники –  це температура, вологість та швидкість вітру. Такі дослідження можливі за використання мобільних анемометрів чи маленьких  метеостанцій, які встановлюються на трактор чи самохідний обприскувач».

Їстівний рекорд

В рамках події на відвідувачів чекали приємні несподіванки, серед яких встановлення національного рекорду. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки кейтерингової компанії запекла на грилі 1000 половинок яблук з медом та корицею за найменший проміжок часу – 30 хвилин. Солодким сюрпризом частували гостей заходу.

Також у партнерстві з онлайн-виданням AgroPortal.ua відбулося нагородження переможців премії Aгро Champions – найкращих агроспеціалістів України. За звання найефективніших у 10 номінаціях змагалися топ-менеджери компаній, земельний банк яких перевищує 10 тис. га.

  • У номінації «Генеральний директор» перемогу отримав Дмитро Скорняков, генеральний    директор HarvEast Holding;
  • У номінації «Операційний директор» найкращим став Юрій Мельник, перший заступник голови правління МХП;
  • У номінації «Комерційний директор» переможницею стала Альона Крисенко, компанія ІМК;
  • У номінації «Фінансовий директор» перемогу здобув Володимир Бондаренко, фінансовий директор «Сігнет»;
  • У номінації «Директор з виробництва» переміг Володимир Кравцов, операційний директор і директор з виробництва «Агро-Регіон»;
  • У номінації «Маркетинг директор» перемогла Юлія Каменєва, директор відділу маркетингу LNZ Group;
  • У номінації «НR-директор» лідерство здобула Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП;
  • У номінації «Головний агроном» найефективнішим став Вадим Скрипник, начальник управління рослинництва агропромхолдингу «Астарта-Київ»;
  • У номінації «Головний інженер» переможцем став Сергій Іщук, компанія «Сварог Вест Груп»;
  • У номінації «Директор з комунікацій та соціальних питань» здобула перемогу Нонна Шмідік, директор департаменту комунікацій та соціальних проектів «Контіненталь Фармерз Груп».

Читайте: 10 кроків за 5 років: Алекс Ліссітса розповів, як відродити українське село

Переможці премії Aгро Champions визначалися на основі оцінок Експертної ради, до складу якої увійшли компанії, які спеціалізуються на пошуку та оцінці керівників вищої ланки, міжнародні організації, аудиторські компанії, консалтингові та ресурсні компанії, які працюють на аграрному ринку України чи дотичні до нього.

Як повідомляв раніше Landlord, платформа для аграріїв xarvioTM BASF визнана найкращою інновацією на виставці у Канаді.

Поділися

Технології        11 серпня 2019 10:04

У США створили антибактеріальні футболки з відходів молока

На кожну йде 5 склянок невикористаного молока. Футболки з молочної диво-тканини м’якіші від бавовняних, мають антибактеріальні властивості та вловлюють запахи, зберігаючи свіжість.

Про стартап з Лос-Анджелесу, що має назву Mi Terro, пише видання New Atlas.

Відходи молочної продукції, яка на молокозаводах йде на утилізацію, стали сировиною для виробництва тканини для футболок. Автори стартапу запевняють, що такі вироби мають  переваги перед звичайними бавовняними футболками.

Як же виготовляють тканину? Технологія така. Відпрацьоване скисле молоко ферментується, з нього видаляються жири на поверхні. Потім сировину зневоднюють, отримуючи порошок, і очищають. У результаті залишається тільки казеїн — продукт ферментації головного молочного білку.

Потім сухий казеїн розчиняють у слабкому розчині лугу. З цієї суміші за допомогою спеціального пристрою – фільєри отримують волокна (процес можна порівняти з виготовленням солодкої вати). Останній крок — обробка розчином кислоти для нейтралізації лугу. І тепер з готових молочних ниток можна робити тканину.

Читайте: Горілка з чорнобильської пшениці: у Британії презентували унікальний алкоголь

Футболки з такої тканини не мнуться, зберігають прохолоду та здатні блокувати УФ-випромінювання.

Футболки Limitless Milk доступні на платформі Kickstarter. Для бекерів вартість однієї футболки становитиме $ 35, тоді як в роздріб вона коштуватиме $ 59.

Як повідомляв раніше Landlord, Pepsi, Danone і Nestle планують продавати воду в перероблюваних пластикових пляшках із тирси.

Поділися

Технології        06 серпня 2019 15:25

Платформа для аграріїв xarvioTM BASF визнана найкращою інновацією на виставці у Канаді

xarvio™ Digital Farming Solutions виграв нагороду в категорії рослинництва та ґрунтознавства на виставці Ag in Motion Farm Expo, яка відбулася в липні 2019 року в Саскатуні, Канада. Інновація допомагає миттєво розпізнавати хвороби у полях за фотографією.

Про це повідомляє прес-служба BASF.

«У наших цифрових рішеннях ми використовуємо інноваційну технологію, яка допомагає  аграріям удосконалити та автоматизувати процес вирощування рослин. Адже він повинен бути ефективним, вигідним та стабільним. Ця нагорода – велика честь для нас, і ми вдячні за те, що xarvio™ SCOUTING відзначено за внесок у розвиток сільського господарства», – сказав Уоррен Біллз, комерційний керівник xarvio™ у підрозділі Agricultural Solutions BASF Канади.

Ag in Motion – це триденна експозиція на відкритому повітрі, що проходить у Саскатуні, Канада, де представлені новітні технології та інновації у сільському господарстві.

xarvio™ SCOUTING використовує миттєве розпізнавання хвороб у полях за фотографією. Алгоритми машинного навчання дозволяють програмі самовдосконалюватися з часом, а тому програма постійно підвищує точність своїх результатів.

xarvio™ SCOUTING вже доступний у близько 150 країнах світу, серед яких і Україна. 2019 року українські аграрії випробували додаток, який дозволяє визначати хвороби, шкідників чи бур’яни, фізіологічний стан культур за допомогою камери смартфона.

Читайте: BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні

xarvio™ SCOUTING є одним із двох цифрових сільськогосподарських рішень. Проект також включає xarvio™ FIELD MANAGER. Його аудиторія в 2019 році склала вже понад 1000 українських підприємств. Додаток поєднує візуалізацію польових зон із можливістю спостереження за полями та картами для диференційного обприскування, що забезпечує виробників та агрономів інструментами для сталого економічного вдосконалення виробництва сільськогосподарських культур, наприклад, шляхом автоматичного визначення оптимального часу та норми внесення засобів захисту рослин.

Додаток xarvio™ SCOUTING доступний безкоштовно в App Store та Google Play. Для отримання додаткової інформації про xarvio™ Digital Farming Solutions, FIELD MANAGER та SCOUTING відвідайте офіційний сайт компанії.

Нагадаємо, раніше на зустрічі Клубу новаторів агробізнесу в Центральному та Східному регіонах України гостям заходу був представлений xarvioTM BASF. Особливістю даного рішення є здатність прорахувати ризик розвитку хвороб чи шкідників на певних культурах на кожному полі, надавати індивідуальні карти обробок із оптимальним розрахунком часу внесення засобів захисту рослин

Поділися

Технології        09 липня 2019 16:08

Новітні технології: у Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії

Перці, огірки, томати, вирощені за органічними стандартами, без використання CO2 на площі 6 га – це нова теплиця німецької сімейної компанії BIOhof Kirchweidach, яка працює на геотермальній енергії. Її відкрив минулого тижня Йозеф Штайнер зі своїми синами.

Про це повідомляє HortiDaily.

BIOhof Kirchweidach займається виробництвом тепличних овочів у громаді Кірхвайдах, розташованій у німецькій землі Баварія. Представники місцевої влади стверджують, що завдяки цій компанії Кірхвейдах – тепер «мекка культивування під склом».

Від моменту свого заснування у 2014 р. компанія сім’ї Штайнер збільшила площу своїх теплиць до понад 20 га. У майбутньому ще планують спорудити 3 га теплиць для розширення виробництва суниці та 4 га для вирощування томатів взимку. Продукцію тут вирощують виключно для відомих мереж Rewe і Penny. Сьогодні на підприємстві працює 200 співробітників.

У новій теплиці ведеться органічне виробництво без використання викопного палива. За словами підприємців, ця кліматична енергетична концепція унікальна і демонструє стійкість та екологічне використання тепла в Європі.

Читайте: Як здобути високі врожаї пшениці: кейс господарства Прогрес

В органічній теплиці застосовується власний компост, а також дощова вода, яка збирається з даху теплиці. Об’єкт використовує геотермальне тепло із розташованої неподалік геотермальної свердловини, а також енергію з біогазової установки.

Тепло, яке не використовується теплицями, постачається в сусіднє село. Це одна з речей, яка робить теплицю Штайнера популярною в цьому районі, як відзначили представники місцевої влади.

«Геотермічне буріння не було б доцільним для наших 400 мешканців, але теплиці Штайнера були великим і перспективним проектом, – говорить мер Кірхвайдаха. – Штайнери дуже добре інтегровані тут у регіоні, поліпшили інфраструктуру та створили робочі місця».

Landlord раніше повідомляв про те, що в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Поділися

Техніка        19 червня 2019 17:04

Революція на полі: трактор без водія працює 24 години на добу ВІДЕО

Американська компанія Case IH розробила нову концепцію трактора, що здійснить революцію в сільському господарстві. Інноваційна техніка працює автономно – без водія, і за необхідності може використовуватися цілодобово.

Відео на своїй сторінці в Instagram публікує ресурс biotech_agriculture.

Концепція трактора CNH підтримує кабіну водія, щоб оператор міг виконувати завдання, які зараз поки що не підлягають автоматизації, наприклад, перехід між полями або проходження через приміські або сільські громадські дороги для досягнення ферми.

Новітня модель Case IH допомагає досягти успіху у фермерському бізнесі завдяки інноваційним технологіям. І це тільки питання часу, коли така техніка стане хітом на полі.

Читайте: У світі з’явилася третя людина зі статками $100 млрд

Landlord раніше повідомляв про те, що робот нового покоління введений у дію у східнокитайській провінції Фуцзянь. На відміну від багатьох інших сільськогосподарських роботів, він забезпечений 5G.

Поділися
Показати ще