Новини / Тваринництво     16 лютого 2022 10:29

Поголів’я великої рогатої худоби зменшилося по всіх категоріях господарств – експерт

В Україні вже 30 років відсутня будь-яка стратегія розвитку аграрного сектору

Професор та академік-секретар відділення зоотехнії Національної академії аграрних наук України Остап Жукорський розповів причини скорочення поголів’я. За його словами, сьогоднішні проблеми у тваринництві тісно пов’язані з загальноекономічними проблемами.

“По-перше, витрати на виробництво продукції тваринництва у країні є досить високими через ріст цін на енергоносії та корми. По-друге, доволі низька купівельна спроможність населення. По-третє, українське сільське господарство більше орієнтовано на виробництво продукції рослинництва, зокрема, вирощування зерна, якого торік зібрали рекордну кількість. Це є швидколіквідна продукція, яку продають за кордон. Але доданої вартості від виробництва цієї продукції у нас немає”, – розповів Остап Жукорський в інтерв’ю НААН України.

Зазначається, що тваринництво – це високотехнологічна галузь, яка потребує великих вкладень коштів. Минулого року Україна зіткнулася з такими проблемами як подорожчання зернових і білкових кормів, які використовують у птахівництві і свинарстві. Тобто, тут є цілий комплекс проблем, які за один рік вирішити важко.

“Найперше, на мою думку, в державі має бути не просто маленька програма розвитку тієї чи іншої галузі, чи тваринництва загалом. В Україні вже 30 років відсутня будь-яка стратегія розвитку аграрного сектору. Варто зауважити, що вчені НААН неодноразово розробляли і стратегію розвитку аграрного сектору, і програми розвитку різних підгалузей тваринництва. Проте, ці програми з різних причин залишились не реалізованими. Наразі йде процес розробки нової стратегії розвитку тваринництва. Це має бути комплексний документ, зі статусом Закону України”, – заявив Жукорський.

За минулий рік в Україні виробили 209 кг молока у розрахунку на одного жителя. Хоча, з урахуванням фізіологічних норм споживання, маємо виробляти щонайменше 340 кг, а в ідеалі – 380 кг. Зробити це за рік-два, навіть за тієї підтримки, що надається державою, складно.

За даними Держстату, станом на 1 січня 2022 року поголів’я великої рогатої худоби зменшилося по всіх категоріях господарств більше, ніж на 6% у порівнянні з минулим роком. Зокрема, на сільгосппідприємствах на 1%, а у господарствах населення на 9%.

Поголів’я корів становило на кінець 2021 року 1,5 млн голів. Це на 6,5% менше, ніж у попередньому періоді. Поголів’я свиней скоротилось на 6% до минулого року. Усе це відповідно позначилося й на виробництві продукції.

Раніше Landlord повідомляв, що поголів’я свиней у Німеччині впала до найнижчого рівня за 25 років.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також