Новини / Технології     29 березня 2021 17:01

Польові гризуни пристосувалися до поширених видів родентицидів

У Великій Британії зафіксували зростаючу стійкість пацюків до отрути, що застосовується фермерами. У гризунів виявили гени стійкості до родентицидів

У Великій Британії зафіксували зростаючу стійкість пацюків до отрути, що застосовується фермерами. Внаслідок цього, в країні розгортається кампанія за відповідальне використання родентицидів (CRRU). Це реакція на «дивне і небезпечне» поширення стійкості до родентицидів, виявлене в ході останнього спостереження. Про це повідомляє FarmingUK.

Так, у ході дослідження було виявлено, що три чверті проаналізованих щурів мали так званий ген стійкості, завдяки чому дія препаратів на них мінімізується. Більше того – близько 20% особин окремих досліджуваних популяцій гризунів мали два різних гени такого типу – явище, яке відоме, як «гібридна стійкість». За словами голови CRRU доктора Алана Бакла, це створює потенційно невідомі труднощі для боротьби з гризунами. Адже робить неефективними традиційні методи боротьби з гризунами та шкідниками шляхом періодичної заміни видів препарату.

«Практичне застосування дослідження полягає в тому, що там, де присутні стійкі до отрути гризуни, фермери можуть використовувати неефективні продукти. А там, де гени стійкості все ще відсутні, аграрії, під впливом колег, можуть без потреби використовувати продукти, що знижують стійкість і створювати додаткове хімічне навантаження на середовище», – зазначив дослідник.

ЧитайтеЧому органічне землеробство не стане порятунком для екології

Наразі CRRU пропонує фермерам допомогу у проведенні аналізу популяцій гризунів.  Звернення включає в себе збір 2-3-сантиметрових кінчиків хвостів у щойно померлих щурів або мишей і відправку поштою в безкоштовних пакувальних наборах. Правила участі з докладними інструкціями розміщені на веб-сайті CRRU. Натомість сільськогосподарські виробники отримають безкоштовний статус своєї ферми і відповідні рекомендації.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що створено доступну та ефективну систему розумного зрошення посівів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також