Новини / Рослинництво     07 квітня 2022 15:08

Площі технічних культур на Черкащині будуть збільшені


В Черкаській області вже посіяно 1,7 тис. га ярої пшениці, 3,4 тис. га ярого ячменю та 0,3 тис. га гороху. Розпочато посів цукрового буряку та вівса, говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації.

“За розрахунковими прогнозами, посівна площа по всіх категоріях господарств ярих зернових та зернобобових культур становитиме 476 тис. га, в тому числі кукурудзи на зерно — близько 400 тис. га, пшениці — 6 тис. га, ячменю — 43 тис. га, зернобобових культур та проса — близько 27 тис. га”, — прогнозують у відомстві.

Читайте також: В Україні суттєвий дефіцит опадів. Що відбувається з озимими

Крім того, за попередніми даними, очікується збільшення посіву технічних культур на 4,8%, або становитиме 381,1 тис. га, в т.ч. соняшнику — 245 тис. га.

“У поточному році радимо підприємствам орієнтуватись насамперед на внутрішній ринок та його потреби, це варто робити і для продовольчої безпеки країни, і для забезпечення можливості продажу вирощеного врожаю. Внутрішній ринок помірно цікавиться продовольчою пшеницею, гречкою, вівсом, просом, житом, горохом, ячменем, соняшником”, — підсумували у відомстві.

Раніше повідомлялося, що на Запоріжжі окупанти розстріляли сім’ю фермерів під час польових робіт.

Ліана Мелковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також