Перший регіональний офіс платформи “Зроблено в Україні” запустили на Сумщині.
Як йдеться у повідомленні Офісу Президента, він орієнтований на мікро- та малий бізнес. Підприємці зможуть отримати кваліфіковану консультацію та інформацію про програми підтримки.
Під час робочої поїздки на Сумщину Президент України Володимир Зеленський узяв участь у презентації економічної платформи “Зроблено в Україні” та зустрівся з українськими виробниками.
“Для мене дуже важливо, щоб поява нової національної платформи “Зроблено в Україні” стала результативною. Тому ми перейшли від державної ініціативи до регіональних зустрічей і працюватимемо в регіональних офісах”, — зазначив Президент.
Глава держави закликав усі регіони країни долучатися до роботи платформи “Зроблено в Україні” задля підтримки українських товаровиробників.
“Ми готові допомагати із замовленнями регіональному бізнесу, який може мати й державні замовлення. Сьогодні ми говоримо про те, як побачити все, що ви можете, як підписати конкретні контракти, щоб ви збільшували кількість робочих місць і розвивали економіку нашої держави”, — сказав Президент.
Цього року в межах “Зроблено в Україні” Сумщина одержить понад 1 млрд грн.
Зеленський наголосив на важливості механізмів локалізації як складової політики “Зроблено в Україні”: “Головне, що підприємство тут сплачує податки, виробляє, має робочі місця”.
Нагадаємо, програма кешбеку “Купуй українське”, у межах якої громадяни зможуть отримати компенсацію за вироблені в Україні товари та послуги, запрацює вже цього року, розповів заступник голови Офісу Президента Ростислав Шурма.
Він зауважив, що програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас ухвалити програму Кабмін може до кінця березня.
Шурма пояснив, що під кешбек потраплятимуть товари підприємств, які є платниками на загальній системі оподаткування. Продукція спрощенців не бере участь у програмі.
Хтось може дискутувати про відсоток локалізації. Але будь-який товар на полиці, навіть якщо в Україні його лише упакували чи забрендували, то це вже 40% від роздрібної ціни. А якщо це сплата податків, то синергія для країни зрозуміла, — додав заступник голови Офісу Президента.
Для того, щоб отримувати кешбек від держави, необхідно буде відкрити нову банківську картку.
Кешбек нараховуватимуть, коли ти купуєш в роздрібних точках продажу товари “Зроблено в Україні”. Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку, — пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.
Зазначається, що від купівлі товарів на картку буде надходити відсоток від вартості. Розмір цього відсотка наразі невідомий, але, за словами Ростислава Шурми, «цифра дуже достойна».
Також поки невідомо, чи буде сума кешбеку обмежуватися. Наприклад, деякі банки, які пропонують своїм клієнтам кешбек, обмежують максимальну суму.
Відкритим залишається і питання оподаткування. Банківський кешбек оподатковується: з його загальної суми сплачується 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Отримання кешбеку від банку може вплинути на призначення субсидії, адже, відповідно до Податкового кодексу, кешбек — це дохід.
Зображення “Зроблено в Україні” зможуть безплатно використовувати бізнес, установи та організації незалежно від форми власності.
Логотип розробляли у Міністерстві економіки. Після його затвердження Урядом, Міністерство подасть заявку на держреєстрацію торговельної марки, а також розробить брендбук на основі логотипу.
Використання логотипу та брендбуку буде безплатним для державних органів, органів місцевого самоврядування, бізнесу, інших установ та організацій незалежно від форми власності.
Як запевнили в уряду, бренд допоможе виділити товари, виготовлені українським виробником, серед подібних товарів в обігу, популяризувати товари українського виробництва та стимулювати внутрішній попит на них.
Раніше заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський повідомив про важливий крок у напрямку змін в економічній політиці України — створення платформи “Зроблено в Україні”. За його словами, це відкриває новий шанс для кардинальної зміни підходів до українських виробників.
Сама по собі ця платформа – лише можливість. Тепер треба докласти всіх зусиль, щоб наповнити її реальним змістом. На мою думку, вона має об’єднати зусилля органів влади та бізнесу для створення режиму максимального сприяння українським виробникам, — пояснив Кисилевський.
Платформа повинна сприяти розробці нових програм підтримки виробників, впровадженню плану розвитку переробної промисловості, розширенню локалізації та забезпеченню доступу до доступних кредитів та страхування воєнних ризиків.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!