Новини / Фінанси     17 лютого 2020 11:36

Півтора мільйона на трактор під 7% річних: фермер зі Львівщини взяв пільговий кредит

Якщо чоловік найме ще чотирьох працівників, то ставку знизять до 5%.

20 тисяч підприємців за тиждень подали заявки на позику у рамках спеціальної урядової програми кредитування бізнесу під 5−7−9%, повідомляє НВ Бізнес.

Серед щасливчиків – Валерій Озійчук, власник господарства Галицькі лани на Львівщині.  Фермер на 380 гектарах землі вирощує кукурудзу, сою та пшеницю. Щойно дізнавшись про програму для підприємців Доступні кредити 5−7−9%, чоловік звернувся до уповноваженого державного банку та отримав позику 1,5 млн грн під 7% річних. На отримані гроші Озійчук купив трактор. За умови найму чотирьох робітників до своїх нинішніх, чоловікові ставку зроблять нижчою – 5%.

Читайте: Опублікований текст законопроєкту про Фонд часткового гарантування кредитів для агробізнесу

Сьогодні українські банки надають кредити юридичним особам під 20-22% річних. Тому  5−7−9% для дрібного бізнесу – це дуже вигідно.  Відповідно до держпрограми, підприємствам з оборотом до 50 млн грн та з не більш, ніж з півсотнею працівників можуть виділити до 1,5 млн грн. Чим більше робочих місць – тим нижча ставка.

Кредит надають банки, а держава компенсує зі спеціального фонду значну частину відсоткової ставки. Нині у програмі беруть участь чотири державні установи ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк і Укрексімбанк. Однак і комерційні банки готують заявки, аби приєднатися. Відповідно до прогнозів Міністерства фінансів, у 2020 році пільговим кредитуванням зможуть скористатися біля 50 тис. малих і середніх підприємців.

Як повідомляв LANDLORD, Кабінет міністрів створив Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Читайте також