Новини / Фінанси     12 лютого 2020 11:47

Опублікований текст законопроєкту про Фонд часткового гарантування кредитів для агробізнесу

Законопроєкт передбачає створення державою (в особі КМУ) Фонду часткового гарантування кредитів для агробізнесу - спеціалізованої небанківської фінансової установи, яка виступить гарантом с/г кредитів.

Текст законопроєкту №3047 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві опублікований на сайті Верховної Ради 11 лютого. Документ підготовлений Кабінетом міністрів України.

Законопроєкт має на меті створення умов для стабільного функціонування ринку землі та сільського господарства в Україні – так сказано у пояснювальній записці.

Зокрема, документ передбачає підтримку малих та середніх суб’єктів підприємництва, які мають у власності або користуються землями сільгосппризначення в обсягах не більше 500 га, здійснюють первинне виробництво сільськогосподарської продукції. Держава гарантуватиме таким виробникам виконання зобов’язань за кредитними договорами. Учасниками Фонду можуть бути також інші юридичні особи, крім держави.

 «Завданням Фонду є надання часткових гарантій за кредитними зобов’язаннями малих і середніх суб’єктів підприємництва, що здійснюють діяльність у сільському господарстві. Статутний капітал Фонду формується за рахунок коштів державного бюджету та вкладів учасників Фонду», — йдеться у пояснювальній записці до нового законопроєкту.

Автори законопроєкту зазначають, що він покликаний вирішити проблему здешевлення банківських кредитів, покращити доступ до них малому та середньому агробізнесу, а також мінімізувати ризики можливого неповернення кредитів.

Читайте: Гончарук презентував кредити для малого бізнесу під 5%: кому і на яких умовах

Державним бюджетом України на 2020 рік передбачені кошти для формування статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві у обсязі 240 млн грн.

Як повідомляв раніше Landlord, аграрний фонд видаватиме кредити під аграрні розписки.

Читайте також