Новини    26 квітня 2018 15:32

Південно-американська томатна міль загрожує вітчизняним виробникам


Останнім часом почастішали випадки виявлення в імпортних вантажах небезпечного карантинного шкідника пасльонових – південно-американської томатної молі (Tuta absoluta Meyr.). На цьому наголосив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфер насінництва і розсадництва Андрій Челомбітко, повідомляють у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«Південно-американська томатна міль – це дуже небезпечний шкідник, який здатний за дуже короткий термін знищити від 60% до 100% урожаю томатів. У Південній Америці його вважають одним із найважливіших шкідників томатів, як у полі, так і в теплицях. В Іспанії через рік після першого виявлення (у 2007 році) внаслідок пошкоджень завданих гусеницями T. absoluta за декілька зимових місяців зафіксовано майже 100% втрат урожаю томатів», – йдеться у повідомленні.

Вантажі свіжих томатів, баклажанів, перцю, а також садивний матеріал рослин-живителів імпортного походження вважаються основними шляхами проникнення південноамериканської томатної молі.

«В Україні вперше вогнища цієї молі виявили у 2010 році в АР Крим та Одеській області. Заражені посіви томатів були як у відкритому ґрунті, так і в одному тепличному господарстві. З того часу ситуація з поширенням південноамериканської томатної молі в нашій країні змінювалася, фіксувались як збільшення площ зараження, завдяки виявленню нових вогнищ, так і їх зменшення в результаті скасування карантинного режиму», – заявили в Держпроспоживслужбі.

За словами Андрія Челомбітка, наявні вогнища шкідника у Миколаївській, Одеській та Херсонській областях перебувають під особливим наглядом з боку державних фітосанітарних інспекторів. На сьогодні нових вогнищ молі не зафіксовано. Станом на 01.01.2018 загальна площа зараження шкідником становить майже 830 га.

«В минулому році шкідника виявляли 18 разів у зразках від імпортних вантажів томатів з: Іспанії, Туреччини, Єгипту, Албанії. У І кварталі поточного року зафіксовано 3 випадки виявлення молі. І ось лише за квітень поточного року маємо вже 4 випадки затримки вантажів томатів з причини виявлення в живому стані гусениць цього небезпечного карантинного шкідника», – наголосив Андрій Челомбітко.

Всі заражені вантажі було або повернуто до країни-експортера, Туреччини, або знищено за рішенням власника, а до країни походження, з метою недопущення подібних випадків були надіслані нотифікації про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України.

«Зростання температурних показників збільшує ризики акліматизації цього виду у районах степової і лісостепової зони України вирощування пасльонових культур, що може призвести до значних економічних втрат серед вітчизняних виробників томатів та інших пасльонових культур», – директор Департаменту фітосанітарної безпеки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...