Новини / Технології     16 грудня 2020 18:10

Піддони, лижі, меблі: що можна зробити з кукурудзяної соломи

Нова технологія американських розробників може стати у нагоді українським фермерам, що вирощують кукурудзу, а також рисовим господарствам півдня країни

Щороку на полях, де вирощується кукурудза, лишаються мільйони тон напрочуд твердих пожнивних решток, які дуже повільно розкладаються. Для фермерів, надто тих, котрі працюють у посушливих регіонах, доволі складно забезпечити їх якісну мінералізацію в ґрунті. З одного боку, це – органічне добриво, проте з іншого – його дуже складно інтегрувати в грунт у великих кількостях. Кукурудзяна стерня може лежати не розкладеною у ґрунті роками. Тому використання частини кукурудзяної соломи із виробничою метою може бути дуже хорошим варіантом подолання проблеми.

Так, компанія із Техасу CornBoard Manufacturing Inc нещодавно оголосила про плани будівництва заводу вартістю $15 на північному заході Айови, де кукурудзяну солому використовуватимуть для виробництва екологічно піддонів, які за міцністю не поступаються дерев’яним. Раніше компанія вже випускала «кукурудзяні» лижі та дошки для скейтборду

Будівництво підприємства, де буде працювати від 25 до 30 осіб, розпочнеться навесні наступного року і має приступити до випуску продукції восени. На ділянці вже ведеться складування стебел кукурудзи в великих круглих тюках.

Матеріал створюється із кукурудзяної соломи (листя, лушпиння, стебел) і смоли. Виробничий процес для створення матеріалу включає просіювання, сортування і змішування соломи зі смолою, а потім приклеювання під дією тепла і тиску в плити.

ЧитайтеДенис Шмигаль: МинАП буде відновлено на початку 2021 року

Як стверджують в компанії, сьогодні мільйони дерев вирубуються щороку для виробництва дерев’яних піддонів, які потім часто виявляються на звалищах. Тим часом, компанія має намір створювати піддони, повністю придатні для вторинної переробки.

Зазначимо, що ще більшу проблему для фермерів у південних областях України становить рисова солома, яка через високий вміст калію, котрий спричиняє твердість, абсолютно не підходить для використання на тваринницьких комплексах. Так само складно забезпечити її якісну мінералізацію. Поряд з тим рисова солома вважається чудовим матеріалом для виготовлення різноманітних плетених виробів і, вочевидь, підійде і для пресування.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у січні-листопаді 2020 року Україна експортувала кукурудзи на $4,14 млрд.

Фото: CornBoard Manufacturing Inc

Читайте також