Новини    17 серпня 2018 11:08

Перші результати практичного застосування препарату «Архітект» від BASF


Архітектура рослини: Перші результати практичного застосування препарату Архітект компанії BASF довели його високу ефективність

Наприкінці червня відбувся День поля компаній «АгроРось» та BASF на демонстраційних ділянках, розташованих у Звенигородському районі Черкащини. На захід зібралися фахівці аграрних підприємств регіону, які вже мають досвід використання засобів захисту рослин компанії BASF. Тому розмова швидко перейшла у жваву дискусію щодо особливостей застосування препаратів у різних комбінаціях та погодних умовах. Наприклад, багато уваги привернули ділянки, оброблені вже перевіреною системою Clearfield® Plus — гербіцидом Євро-Лайтнінг® Плюс, який у порівняні з попереднім препаратом Євро-Лайтнінг® компанія BASF поліпшила за рахунок покращеної та інноваційної формуляції. За словами Андрія Качура, фахівця дослідного господарства «Нива», що обробляє 2500 га, підприємство почало освоювати продукцію BASF лише минулого року. Обробіток озимого ріпака препаратом Карамба® Турбо показав гарні результати у порівняні з контрольними ділянками (навіть не був потрібний додатковий фунгіцидний обробіток навесні). «Посіви озимої пшениці та ячменю вирішили обробити препаратом Рекс® Плюс і залишилися задоволені результатом. Дуже сподобався у використанні препарат ХіСтік Соя — його можна вносити прямо під час посіву і не обробляти ділянку додатково», — додає Качур. Але чи не найбільше часу було приділено ділянкам соняшника, де «АгроРось» застосувала продукт BASF, презентований лише навесні цього року, — морфо-регулятор-фунгіцид Архітект™.

«Препарат принципово новий, всім цікаві результати — і аграріям, і нам, і виробнику. Поки ми не отримали жодних зауважень і ті параметри, які ми закладали при дослідженнях, повністю виправдалися. Залежно від інтенсивності внесення препарату, комбінації, погодних умов збільшення збору насіння соняшника коливалося від 3 ц/га до 1 т/га», — розповідає регіональний менеджер компанії BASF по Черкаській області Олександр Белік.

Зараз, наприклад, господарства вивчають результати застосування препарату Архітект™ (1–2 л/га) разом з Турбо (0,5–1 л/га). Тому вказане підвищення врожайності не є межею і повний потенціал препарату ще буде розкритий у майбутньому.

«Морфорегулятор-фунгіцид став справжнім блокбастером. Адже Україна — перша країна у світі, де Архітект™ був зареєстрований, і препарат миттю розлетівся між аграріями», — зазначає Белік. Цього року компанія також вивела на український ринок і новий гербіцид Акріс®, який може використовуватися на соняшнику і кукурудзі. Архітект™ — перший представник принципово нового класу агрохімічних препаратів, зауважує Белік. Його головне завдання — вплив на обмінні процеси рослини, створення стійкого імунітету до цілого спектра хвороб, укріплення кореневої системи соняшника і сприяння формуванню більшого кошика разом з підвищенням вмісту олії у зерні.

«Ми дуже задоволені препаратом Архітект™, який діє і як фунгіцид, і як морфорегулятор. У нашому господарстві 80% всіх засобів саме компанії BASF. Гарні результати цього року ми отримали при застосуванні препарату Систіва® у комплексі з Адексар® СЕ Плюс на посівах озимого та ярого ячменю — жодних хвороб на полях немає, втрат врожаю не буде», — ділиться Олександр Осадчук, головний агроном підприємства «Імпульс Плюс», що обробляє 7500 га землі.

Текст: Андрій Петров

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...