Новини / Технології     17 травня 2019 09:14

Переваги цифрової екосистеми агроринку для трейдерів

Які переваги отримають трейдери та сільськогосподарські підприємства від впровадження інноваційних інформаційних технологій.

Аграрний сектор досі живе за законами ХХ сторіччя — надворі ж давно XXI. Цифрова трансформація змінює шаблони та закони жанру взаємодії сільськогосподарських виробників, трейдерів, фінансових інституцій, споживачів на всіх рівнях.  Треба або бути швидким, гнучким, цифровим — або прямувати за динозаврами у небуття…

Але гарною новиною є те, що сучасні цифрові технології дозволяють збирати та використовувати величезні обсяги даних за мінімальних витрат. У такий спосіб можна не тільки полегшувати роботу на фермі, а також робити її потенційно продуктивнішою та ефективнішою. Те саме можна сказати і про механізми комерційної взаємодії під час продажу товару, залучення фінансування тощо. Тобто цифрова екосистема аграрного
ринку вже починає формуватися.

Треба лише зрозуміти, що більше використання цифрових сільськогосподарських сервісів і послуг необхідне не лише на етапі виробництва. Вони потрібні й під час торгівлі продукцією, ведення переговорів та укладання контрактів з контрагентами. Вже не кажучи про такі можливості, як візуалізація сільськогосподарських операцій для створення середовища простежуваності та надійності операцій. Створення такої екосистеми підвищить довіру ринку та відкриє дорогу інвестиціям у сектор, про необхідність
яких так багато говориться.

Створення цифрової екосистеми аграрного ринку відкриває шлях для залучення коштів у сектор і підвищує довіру інвесторів

Ми в «Бунге Україна» вже йдемо цим шляхом. Наприклад, зараз активно працюємо над впровадженням електронних кабінетів наших постачальників, де будуть відображатися наші взаємовідносини, контракти, оплати, інструменти ризик-менеджменту. Завдання такого кабінету — створити максимально комфортну та ефективну систему взаємодії. Зрозуміло, що цифрове сільське господарство все ще має значний невикористаний потенціал.

Тому ми придивляємося, як об’єднати такі цифрові технології, як інтернет речей (IoT) з його великою аналітикою даних, можливостями візуалізації даних супутникових моніторингів, та галузеві знання для створення двох основних напрямів. По-перше, механізмів надійного фінансування сільгоспвиробників.
По-друге, впровадження інструментів ризик-менеджменту цінових та виробничих ризиків. Зробити це можна через широке і швидке поширення новин, погодних звітів і механізмів відстеження вантажів. Адже
маржа товарних трейдерів перебуває під тиском, оскільки їх інформація, що колись підтримувала їх прибутки, «затупляється», вимагає постійного оновлення.

Тому ринок рухається в бік створення додаткових сервісів, що компліментарно рухатимуться разом із товарними потоками, фінансуванням, впровадженням ризик-менеджменту, комплексного сервісу комерційної підтримки сільгоспвиробників. Як наслідок усе більше трейдерів сподіваються підвищити свою конкурентоспроможність, закладаючи у різні комп’ютерні програми гори інформації, яку вони накопичили за роки торгівлі. Мета цих дій — спробувати виявити моделі, які могли б стати основою для торговельних ідей. Наступним завданням буде створити систему транслювання цих знань, донести контекст цінових змін широкому колу сільгоспвиробників, для того, щоб вони могли приймати розумні та обґрунтовані рішення щодо продажу свого врожаю.

ТЕКСТ: Тарас Дзьоба, начальник відділу закупівель компанії «Бунге Україна»

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також