Державне ПАТ “Сумихімпром”, яке перебуває в управлінні ФДМУ, цього тижня відновило виробництво після тривалої паузи.
Першу товарну продукцію — сульфат амонію — було отримано вже цього тижня, 21-22 квітня 2024 року. Товар вже відвантажується покупцям за ціною 13800 грн/т, біг-бег, зі складу заводу, повідомляє “Інфоіндустрія”.
“Наразі відомо, що в планах заводу виробляти азотно-фосфорні та комплексні трикомпонентні добрива. Відомо, що виробник уже закупив аміак і сірку та знаходиться на стадії закупівлі фосфоритів і калійних руд для виробництва добрив. Сьогодні нове керівництво підприємства відкрите для співпраці з дистриб’юторами та партнерами заради відродження титанового гіганта”, — зазначають аналітики.
Нагадаємо, в Україні перевіряють походження добрив з метою уникнення потрапляння поживних речовин виробництва рф та білорусі на український ринок. Щоб пришвидшити цей процес, було введено градацію добрив. Новий підхід до перевірки походження добрив працює перший тиждень й усі правоохоронні та митні органи зорієнтовані на нові правила.
Зараз забезпеченість сільгоспвиробників карбамідом для весняних польових робіт складає лише 65%, що є найнижчим показником серед азотних добрив. Трейдери та великі покупці активно шукають це добриво. Навіть при скороченні попиту, українські виробники азотних добрив вирощували селітру в грудні та січні. Виробництво селітри у листопаді становило менше 50 тис. т, у грудні зросло до 59 тис. т, а в січні може досягти 90 тис. т, враховуючи завантаження потужностей.
2024-й рік в Україні почався з дефіциту аміачної селітри. В грудні 2023 року українські заводи в Черкасах та Рівному виробили тільки 59 тис. т селітри. Фактично є дефіцит селітри, який викликаний низькою завантаженістю виробництва та вкрай слабкими обсягами імпорту.
У 2023 році Україна використала 4,35 мільйона тонн добрив. Незвичайно високий відсоток споживання азотних добрив в порівнянні з іншими видами склав безпрецедентні 3:1.
У першому кварталі 2024 року заводи азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. т мінеральних добрив. Черкаський “Азот” виготовив 404,3 тис. т, а “Рівнеазот” — 128 тис. т. Структура виробництва досить стабільна: незмінним лідером залишається аміачна селітра (виготовлено 246 тис. т), друге місце — КАС (123,8 тис. т), третє — карбамід (123,5 тис. т). Обсяг виробництва ІАС трохи зріс порівняно з минулим роком, склавши 15,8 тис. т, аміаку — 9,08 тис. т.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!