Новини    04 квітня 2024 16:59

Парламентарі міркують над впровадженням іпотеки на пільгових умовах для сімей

Зараз влада приділяє велику увагу питанню демографічної політики

Народна депутатка, членкиня парламентського Комітету із питань бюджету Леся Забуранна зазначила, що з початку повномасштабної війни державний бюджет України, має два пріоритети – оборона й безпека та соціальний захист громадян.

Нині влада спирається на наявні можливості.

У березні проведено індексацію пенсій і зараз відбудеться зростання мінімальної зарплати. Ми спілкуємося з нашими колегами з Міністерства фінансів, і вони запевняють, що також будуть намагатися зробити все можливе, щоб і у 2025 році була позитивна динаміка підвищення мінімальної зарплати, — зазначила депутатка.

Зараз влада приділяє велику увагу питанню демографічної політики.

Ми нещодавно ознайомилися з оприлюдненим звітом щодо прогнозів демографічної політики в Україні, враховуючи фактор війни. Дуже важлива задача сьогодні для держави сприяти тому, щоб у нас зростала народжуваність. Тому ми активно ведемо дискусії щодо перегляду виплат при народженні дитини. Відпрацьовуємо ці питання і з Міністерством соцполітики, і з Міністерством фінансів. Водночас важливо враховувати й те, що на збільшення народжуваності впливає впевненість батьків у завтрашньому дні в контексті надання освітніх послуг, виховання, — наголосила Забуранна.

Вона додала, що ще один напрямок роботи – це впровадження програм, що дозволяють сім’ям придбати житло, зокрема отримати іпотеку на пільгових умовах.

Нотаріальна палата акцентує, що відповідно до Закону “Про іпотеку” у період дії в Україні воєнного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування щодо нерухомого майна (нерухомості), що належить фізичним особам та перебуває в іпотеці за споживчими кредитами, зупиняється дія:

  • статті 37 – у частині реалізації права іпотекодержателя на набуття права власності на предмет іпотеки;
  • статті 38 – у частині реалізації права іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки;
  • статті 40 – у частині виселення мешканців із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об’єкти;
  • статей 41, 47 – у частині реалізації предмета іпотеки на електронних торгах.
Новини за темою:  ЄС і Велика Британія завдали нового удару по «тіньовому флоту» РФ: під санкціями вже 342 судна, десятки компаній і країн-партнерів Кремля

Загальна площа житлових будинків, на які видано дозволи на виконання будівельних робіт (нове будівництво), за підсумками 2023 року скоротилася на 37% порівняно з 2022 роком – до 4,2 млн кв. м, поінформувала Державна служба статистики, передає Інтерфакс-Україна.

Так, у січні-грудні 2023 року загальна площа нового будівництва багатоквартирних будинків знизилася на 38,2% проти попереднього року – до 4 млн 33,6 тис кв. м, тоді як одноквартирних зросла на 26,5%, до 164,5 тис кв. м. Кількість заявлених на старті будівництва квартир у багатоквартирних будинках зменшилася в 1,8 раза і становила 46,2 тис кв. м.

У Києві 2023 року загальна площа нового будівництва житла скоротилася на 66% до 2022 року – до 299,4 тис кв. м, у Київській області – на 67%, до 616,1 тис кв. м.

На Львівщині обсяг нового будівництва скоротився на 14% до попереднього року – до 870,3 тис кв. м, Хмельницькій – на 5,3%, до 313,1 тис кв. м.

Водночас в Івано-Франківській області обсяг нового будівництва у 2023 році становив 469 тис кв. м, що у 2,3 раза перевищує показник попереднього року. Приріст обсягів також зафіксовано в Чернівецькій області – плюс 275,4%, до 225,4 тис кв. м, Закарпатській – плюс 79,3%, до 256 тис кв. м, Вінницькій – плюс 77,4%, до 230,6 тис кв. м.

В інших областях обсяг нового будівництва торік показав падіння до попереднього і становив менше ніж 200 тис кв. м.

Маркетплейс нерухомості та платформа для пошуку роботи проаналізували в аналітичному дослідженні, скільки часу та у яких сферах потрібно працювати, аби купити квартиру в новобудові Україні, передає sud.ua.

Застосовували вартість нерухомості та середню заробітну плату.

Згідно з дослідженням станом на січень 2024 року найбільша середня заробітна плата фіксується у Києві – 23 600 грн. Відповідно, середня вартість однокімнатної квартири – 3 299 336 грн. Згідно з вказаними даними, вартість житла складає 140 повних заробітних плат фахівця, які конвертуються у 12 років. У Львові період купівлі однокімнатного житла, орієнтуючись на середню заробітну плату, складає 11 років, а у Дніпрі – 10 років.

Новини за темою:  Верховна Рада ратифікувала угоду з США про надра: створено Фонд відбудови з паритетним управлінням

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, середня зарплата в Україні (за виключенням тимчасово окупованих територій) у першому кварталі 2023 року становила 15 436 грн, у другому – 17176 грн. Так, середня зарплата у першому півріччі 2023 року сягнула 16 306 грн.

Зауважимо, у 2023 році агробізнес збільшив заробітні плати більшості працівників на рівні, що відповідає інфляції у 2022 році, яка досягла 26,6%.

Найбільший попит на ринку праці України, як і до війни, зберігається на кваліфікованих представників робітничих професій та працівників сфери торгівлі. Поступово зростає й рівень оплати праці за відповідними вакансіями, що пропонуються роботодавцями.

У 2023 році прогнозоване скорочення зайнятих на сільськогосподарських підприємствах з виробництва зернових та олійних культур становитиме 22% з урахуванням формальної та неформальної зайнятості.

Реалізація державних грантових програм проєкту “єРобота”, за розрахунками уряду, надасть можливість створити в Україні понад 300 тис. нових робочих місць.

У листопаді розмір середньої заробітної плати в Україні зріс до 18 500 грн.

Кабмін постановою від 15.12.2023 року № 1315 схвалив основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2024-2026 роки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...