Новини    14 липня 2021 19:04

Парламент підтримав зміни до вимог маркування органічної продукції

Верховна Рада ухвалила зміни Закону України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції"

Відповідний законопроєкт дасть змогу усунути загрозу колапсу на ринку органічної продукції та кормів, що може мати негативні наслідки для економіки держави, та надасть можливість українським виробникам отримати держпідтримку в сфері виробництва та обігу органічної продукції. Про це говориться в пояснювальній записці до документа.

Як зазначається, закон сприятиме поступовому переходу до роботи органів сертифікації та операторів ринку органічної продукції без невиправданих витрат з держбюджету та з боку операторів ринку. Крім того, це дозволить мінімізувати ризики застосування штрафних санкцій за недотримання норм Закону, які суб’єкти господарювання в силу об’єктивних причин не можуть виконати.

Читайте: АСТАРТА експортувала першу партію органічної продукції на ринок ЄС

Що пропонується?

  • Тимчасово, до 1 січня 2024 року, дозволити підприємцям та виробникам, які мають чинний сертифікат, виданий органом іноземної сертифікації, реалізовувати сільськогосподарську продукцію як органічну (зокрема, використовуючи позначення “органічний продукт”, “органічний”, “біодинамічний”, “біологічний”, “екологічний”, “органік”);
  • Тимчасово, до 1 січня 2022 року, визнати суб’єктів господарювання, які мають чинний сертифікат, виданий органом іноземної сертифікації, виробниками органічної сільськогосподарської продукції для цілей Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”;
  • Забезпечити можливість всім виробникам органічної продукції долучитися до програми державної підтримки органічного виробництва у 2021 році.

Як повідомляв Landlord, нові вимоги до органічної продукції набув чинності в серпні 2019 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...