Новини    10 лютого 2022 14:16

Пандемія та загроза війни. У НААН розповіли, чи вистачить Україні запасів продовольства

Україні необхідно правильно відрегулювати експорт продовольчого зерна, щоб не створити штучний дефіцит, переконаний Ярослав Гадзало

В Україні запасів зерна, картоплі, овочів та іншої продукції більше, ніж достатньо. І наша країна здатна витримати будь-які форс-мажори, в том числі пандемію, ймовірне вторгнення Росії чи політичну нестабільність. Про це заявив президент НААН України, академік Ярослав Гадзало.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

“У 2020-2021 роках був доволі непоганий урожай. І ми можемо це побачити по ринкових показниках: в Україні досить стабільні ціни на більшість продовольчих товарів, а на яблука – іноді ціни навіть нижчі за собівартість. Можемо це побачити на цінах на картоплю, які впали до 5-6 грн за кг. Маємо достатні запаси зернових, круп’яних культур, які виробляються безпосередньо в Україні”, – сказав Гадзало.

Читайте також: Косюк прокоментував “істерію” щодо військового вторгнення Росії до України

Він пояснив, що перехідний запас обчислюється у розрахунку на кількість жителів України, він завжди є в наявності і перебуває на зберіганні і не обов’язково на державних елеваторах.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

“Але сьогодні у розпорядженні сільгоспвиробників, у тому числі на підприємствах держрезерву, на хлібокомбінатах мається достатньо як продовольчого та і фуражного зерна. Тому тут жодної загрози немає. Я переконаний, що такий форс-мажорний момент не настане. Він просто не може настати у такої держави, як Україна, яка виробляє таку кількість зерна, якою здатні прохарчуватися щонайменше 300 мільйонів мешканців планети”, – говорить президент НААН.

Проте, за його словами, необхідно правильно відрегулювати експорт продовольчого зерна, щоб не створити штучний дефіцит.

Раніше Landlord повідомляв, що в разі військової агресії Росії, з’явиться продовольча загроза на Близькому Сході та в Африці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...