Новини

Основні прояви кліматичних змін в Україні

За минулі роки на території України відбулися часткові зміни атмосферної циркуляції: вологий кліматичний цикл змінився на сухий, через що підвищилися значення місцевих циклонів, зокрема чорноморських, середземноморських повітряних мас – унаслідок зменшення впливу атлантичних повітряних мас, пише AgroTimes.

Збільшується нерівномірність й інтенсивність опадів, тривалість бездощових періодів, зростає ймовірність агрономічно несприятливих атмосферних явищ – посухи, суховіїв, ураганів, пилових бур тощо.

Наслідком стало зменшення кількості атмосферних опадів у період вегетації кукурудзи, у критичні періоди розвитку рослин відзначено зниження відносної вологості повітря, збільшення середньодобової температури повітря, що призводить до неповного запилення і, як наслідок, зменшення врожайності через череззерницю.

Збільшується кількість днів із суховійними явищами. Якщо спостерігаються атмосферні опади, то вони мають зливовий характер, що малоефективно, а іноді й негативно впливає на ріст і розвиток рослин.

Цього року в Україні зафіксували багато погодних рекордів. Зокрема, кілька температурних рекордів зафіксували в Україні наприкінці серпня та у вересні, третя декада жовтня була однією з найтепліших за весь період спостережень, а наприкінці листопада у Києві зафіксували рекордну добову кількість опадів. Крім того, два рекорди добової кількості опадів зафіксували в липні, а травень у багатьох областях був рекордно посушливим.

Нагадаємо, виключення агрохолдингу “Кернел” з Варшавської фондової біржі продовжено до 2024 року.

Kernel Holding S.A. не буде виплачувати дивіденди за 2023 фінансовий рік, що закінчився 30 червня 2023 року. Відповідне рішення було ухвалено під час зборів акціонерів.

Через загострення протесту перевізників, час очікування для водіїв вантажівок на виїзд з Польщі через пункт пропуску в Дорогуську на українському кордоні зріс до більш ніж 30 днів, оскільки дозволяється проїзд лише одного автомобіля кожні три години.

Приблизно половина зернових культур в Україні експортується через неофіційні канали, уникаючи сплати податків.

Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.

Станом на 15 грудня 2023 року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в сезоні 2023/24 склав приблизно 15,3 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн, або 23% менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку