Новини    20 червня 2018 12:57

Органічне вирощування плодів, ягід та горіхів набуває в Україні популярності – “Укрсадпром”


Органічне вирощування плодів, ягід та горіхів набуває в Україні все більшої популярності, вважають в Асоціації “Укрсадпром”.

“Органічне вирощування плодів, ягід та горіхів набуває в Україні все більшої популярності. Наша держава знаходиться на початку становлення сучасного органічного садівництва, володіючи значним невикористаним потенціалом у цьому напрямі, оскільки внутрішній та глобальний ринки демонструють постійне зростання”, – зазнчається в аналітичному матеріалі “Розвиток органічного садівництва в Україні та світі” за даними річного звіту The World of Organic Agriculture-2018.

Також “Укрсадпром” зазначає, що розвивається експорт органічної продукції садівництва.

“У 2017 році вітчизняні виробники експортували органічні плоди і ягоди, зокрема заморожену лохину і чорницю, свіжі яблука, бузину, березовий сік, ядра волоського горіха, обліпиху, заморожені ожину, шипшину, суницю, журавлину, глід, брусницю та малину, а також концентрат яблучного соку. Основними споживачами органічної продукції садівництва з України стали держави Європейського Союзу. Органічна продукція, особливо плодово-ягідна, користується найбільшим попитом в країнах ЄС, США і Канаді. Тому найперспективнішим на даний час для України виглядає зосередження на вирощуванні органічних фруктів (яблук, ягід, горіхів та ін.), які є традиційними у нас і популярними у всьому світі”, – інформує Асоціація.

За даними “Укрсадпрому”, загальна динаміка свідчить про поступове зростання площ багаторічних насаджень, які зараз в Україні займають 5 тис. га. Зокрема, під зернятковими та кісточковими плодами знаходиться 2,5 тис. га, ягодами – 630 га, полуницею – 170 га, волоським горіхом – 290 га, фундуком – 40 га, іншими горіхами – 50 га. Разом з тим, в Україні залишаються незадіяними для виробництва органічної продукції значні площі екологічно чистих земель – понад 7 млн га.

Загалом органічне виробництво здійснюють 178 країн. За підсумками 2016 року, площа органічних сільськогосподарських земель становить 57,8 млн га, з них близько 400 тис. га знаходиться в Україні. За цим показником ми посідаємо 20-е місце в світі. Сертифіковані органічні площі займають біля 1% в структурі сільськогосподарських угідь України.

Що стосується глобального органічного садівництва, фіксується стійке зростання насаджень плодово-ягідних культур. Згідно з даними за 2016-й рік, сумарна площа багаторічних насаджень у світі перевищує 4,5 млн га, з них під різними органічними ягодами – 56 тис. га, полуницею – 9 тис. га, зернятковими і кісточковими плодами – 255 тис. га, яблуками – 83 тис. га, грушами – 15 тис. га, абрикосами – 23 тис. га, черешнями та сливами – по 16 тис. га, персиками і нектаринами – 11 тис. га, а горіхами – 574 тис. га.

Як повідомляв LANDLORD, в Україні лише 1% загального об’єму земель сертифіковані як органічні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...