Новини / Логістика / Політика     09 червня 2022 16:23

ООН готує угоду для розблокування експорту українського зерна

Угода дозволить експортувати українське зерно через Чорне море в обмін на доступ до світових ринків російських продуктів харчування й добрив

Організація Об’єднаних Націй працює над угодою, на базі якої буде можливий експорт зерна з України в обмін на вихід російських продуктів харчування на світовий ринок.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 9 червня на брифінгу Групи реагування на глобальні продовольчу, енергетичну та фінансову кризи,  повідомляє Deutsche Welle.

Він наголосив, що ця угода необхідність, бо без неї сотні мільйонів людей у ​​країнах, що розвиваються, стикаються з загрозою безпрецедентної хвилі голоду.

Читайте також: Україна не виключає планів рф скористатись гуманітарним коридором для нападу на південь

“Я доручив голові Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребеці Грінспан та заступнику генсека ООН з гуманітарних питань Мартіну Гріффітсу координувати роботу двох цільових груп для допомоги у досягненні пакетної угоди, яка гарантуватиме безпечний експорт продуктів харчування українського виробництва через Чорне море, а також – безперешкодний доступ до світових ринків для російського продовольства та добрив”, – сказав Гутерріш.

За словами генсеку, високопоставлені чиновники тісно співпрацюють зі спеціалістами у москві, Києві, Анкарі, Брюсселі та Вашингтоні вже  протягом останніх 10 днів. Також він наголосив, що не хоче поставити під загрозу шанси на успіх, розкриваючи подробиці.

Нагадаємо, рф вивозить крадене українське зерно за підробленими документами до Туреччини.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також