Новини / Технології     26 жовтня 2020 13:10

Нова технологія теплиць підвищить врожайність овочів у 22 рази

У Іспанії будують тепличний комплекс Greendomo з мінімальною витратою ресурсів і без застосування штучного освітлення. Теплиці за новою технологією можна буде розміщувати навіть на дахах будинків

В іспанській провінції Альмерія планують створити найбільший в регіоні тепличний комплекс Greendomo з мінімальною витратою ресурсів. Технологія Greendomo – це інтенсивна виробнича система, яка у подальшому може використовуватись для міського овочівництва. Про це повідомляє Euronews.

Новий проект покликаний звести до мінімуму водний і вуглецевий слід, одночасно скорочуючи використання фітосанітарних продуктів для боротьби зі шкідниками.

Ще одна мета – збільшити врожайність в 22 рази в порівнянні з традиційними тепличними культурами без необхідності використання штучного освітлення. Крім того, Greendomo дозволить скоротити витрати і час на транспортування продуктів харчування від виробника до споживача і їх зберігання.

Теплиці мають вигляд сфери з безлічі трикутників. Така форма комплексу знизить споживання енергії і матеріалів і полегшить поглинання рослинами сонячного світла. У сферичному куполі немає шкідливих для культур тіней, а енергія розподілятиметься рівномірно. Тут будуть вирощувати огірки, томати та інші культури.

Читайте: Вертикальні ферми ОАЕ: овочівництво без землі і майже без води

Також Greendomo оснастять декількома колонами, що обертаються. Це дозволить вирощувати продукцію цілий рік, при цьому скорочуючи потребу в воді на 70%. Крім того, такі комплекси можна буде встановлювати не тільки в парках і дворах, а й на площах і навіть дахах будівель.

Площа пілотного проекту поки не повідомляється, але орієнтовно, під нього буде потрібно не менше 20 гектарів. Будівництво комплексу стане другим етапом амбітної ідеї по створенню в регіоні сіті-ферм.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні зросли закупівельні ціни на соняшник і сою.

Фото: AgritechMurcia

Читайте також