Новини / Аналітика     05 лютого 2023 17:57

Очікується, що вартість весняної посівної зросте до 50%

Нині самі лише ЗЗР здорожчали мінімум на 15%, а міндобрива — майже вдвічі

Для сільгоспвиробників 2023 рік буде ще складнішим за попередній, оскільки ціни на все зросли. За таких умов дуже добре, коли вартість посівної зросте лише на 40-50%, розповів президент Баришівської зернової компанії Grain Alliance Євгеній Радовенюк, передає АgroРortal.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З цінами на ринку комплектуючих ви самі знайомі, коментувати їх немає сенсу. За нашими підрахунками, самі лише ЗЗР здорожчали мінімум на 15%, а міндобрива — майже вдвічі. А які зараз ціни на логістику, яка також є значною частиною витрат агровиробництва? — зазначив Радовенюк.

Читайте також: Як відбуватиметься посівна та що буде з експортом продукції: прогноз Мінагрополітики на 2023 рік

Нестачі ЗЗР та інших комплектуючих на ринку немає, але чи по кишені буде ця продукція агровиробникам в Україні?

Про наше підприємство скажу: попри усі проблеми і перешкоди, попри війну і руйнування — і посіємо, і підживимо, і виростимо, і зберемо. Треба підтримувати продовольчу безпеку держави, захищати добробут наших працівників і орендодавців — так, як наші хлопці захищають рідну землю у цій війні, — наголосив експерт.

Читайте також: В Україні можуть скоротити посівні площі соняшнику, що призведе до зростання ціни – Сольський.

Нагадаємо, Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також