Новини    19 жовтня 2021 20:02

Обвал цін на свинину в країнах ЄС відродив “сірі” імпортні схеми

Завезення м’ясної сировини із заниженою митною вартістю приносить прямі збитки державі

Обвал цін на свинину в країнах ЄС через профіцитність та послаблення торгівлі з Китаєм відродив “сірі” імпортні схеми.

На митниці розповіли, що не допустили низку поставок продукції за підробними документами, що містили неправдиві відомості щодо країни походження та вартості товару. У більшості випадків, в якості країни походження товару зазначали Польщу, тоді як у ході митного огляду виявлялося, що продукція прямує з Іспанії, Франції та в одному з випадків навіть з Німеччини, торгівля продукцією свинарства з якою заборонена через АЧС.

Зазначається, що завезення м’ясної сировини із заниженою митною вартістю приносить прямі збитки державі не тільки через зменшення відрахувань при розмитненні та подальшій реалізації, а й “відтерміновані”. Зокрема, поява дешевої м’ясної сировини тисне на ціни реалізації як законно завезеної імпортної продукції, так і відповідної вітчизняної, що знижує сплату ПДВ від відповідних операцій.

“Свинарську спільноту наразі найбільше бентежать не безпосередні втрати, які несе економіка “тут і зараз”, а можливі катастрофічні наслідки відповідних ситуацій. Так, факт підробки ветеринарних сертифікатів при завезенні продукції, в тому числі із АЧС-позитивних країн ЄС, торгівля продукцією свинарства з якими заборонена, викликає особливе занепокоєння. Тим паче у 2015-2019 рр. ми були свідками подібного. Оскільки в такій ситуації на поміркованість дій з боку усіх операторів ринку сподіватися даремно, залишається розраховувати лише на пильність працівників митної служби та спеціалістів ДПСС у боротьбі з незаконними “оборудками”, — заявив керівник аналітичного відділу Асоціації “Свинарі України”, Олександра Бондарська.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд схвалив зміни до Митного тарифу.

Джерело: пресслужба Асоціації “Свинарі України”

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...