Новини / Овочівництво     02 грудня 2020 18:15

Ціни на часник на світовому ринку стрімко зростають

На ключових ринках спостерігається істотне скорочення запасів часнику за одночасного значного підвищення попиту на 50-70%

На ключових світових ринках спостерігається істотне скорочення запасів часнику та підвищення цін на цей вид продукції. Головним чином це стосується країн Євросоюзу.

Своєю чергою попит на часник різко зріс, особливо у Північній Америці, де він подвоївся. У США попит на цей продукт взагалі зріс на цілих 70%. Відповідно, у всьому світі очікується дефіцит часнику. Про це повідомляє Freshplaza.

Причини такого становища на ринку – неврожай цієї культури у основних країнах-виробниках та логістичні труднощі. Так, наприклад, в Іспанії цьогоріч зібрали на 45% часнику менше, а якість зібраного врожаю не дуже висока. Посуха у Франції також спричинила неврожай часнику. Не дуже добра ситуація і в Німеччині та інших країнах.

Натомість у Китаї врожай часнику цього року видався більшим на 20-25%, але є серйозні проблеми з експортом через брак контейнерів для рефрижераторів. Експерти очікують подальшого посилення дефіциту часнику та пов’язаного із цим зростання цін. Так, цілком можливо, що вартість імпортованого врожаю із Китаю зросте на цілих 50%.

Читайте: В Україні значно скоротились площі під озимими пшеницею і ячменем

Поряд з тим, стан посівів цієї культури у Іспанії та Німеччини виглядає дуже добре завдяки сприятливій погоді. Можна очікувати, що наступного сезону ситуація нормалізується. Хоча наразі європейські виробники часнику мають змогу отримати хорошу ціну за вирощений товар.

Нагадаємо, що в Україні останніми роками доволі активно розвивається індустрія вирощування часнику на зрошенні. Зокрема, у Херсонській області відкриваються господарства, де ця культура вирощується на десятках та сотнях гектарів. Ринок часнику надзвичайно залежний від імпорту, і можна пригадати ситуацію чотирирічної давнини, коли за кілограм китайського часнику просили до 200 грн в роздріб. Відповідно, хоча ціни на цей вид продукції не завжди стабільні, інвестування у вирощування часнику на зрошенні безумовне має сенс.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за даними USDA, частка ГМО-сої в Україні складає 65% всіх посівів культури.

Читайте також

Матеріали по темі

Овочівництво        17 січня 2022 08:45

В Україні різко подорожчали ряд овочів

Овочівництво        14 січня 2022 14:24

Ціни на моркву досягли рекордного рівня

Овочівництво        04 січня 2022 13:33

Україна скоротила імпорт картоплі

Овочівництво        30 грудня 2021 08:45

Зупинили експорт картоплі з України до Білорусі