Новини / Інвестиції     21 грудня 2020 13:50

Обсяг угод M&A у аграрному секторі у 2020 році склав $188 млн

Загальний обсяг угод M&A в Україні у поточному році склав $1,02 млрд, що у два рази нижче за показник 2019 року. Також скоротилась кількість укладених угод

За попередніми оцінками обсяг анонсованих і завершених угод злиття і поглинання (M&A) в Україні за підсумками 2020 року склав $ 1,02 млрд, що в 2 рази нижче за показник 2019 року, коли ринок оцінювався у $ 2,1 млрд. Відповідно, знизилась і кількість угод M&A – 76-ти угод у 2019 році до 64 M&A у 2020 році. Про це повідомила компанія InVenture Investment Group.

В галузевому розрізі обсяг M&A виглядає наступним чином:

  • будівництво та комерційна нерухомість – $278 млн (17 угод);
  • логістична нерухомість і транспорт – $267 млн (13 угод);
  • сільське господарство та агробізнес – $188 млн (11 угод);
  • роздрібна торгівля – $98 млн (3 угоди);
  • ІТ та телекомунікації – $59 млн (7 угод);
  • добувна промисловість – $59 млн (5 угод);
  • інші галузі – $68 млн (8 угод).

Варто зазначити, що наведений розподіл по галузях має умовний характер. Адже до категорії будівництва та комерційної нерухомості переважно потрапили угоди на продаж і придбання зернових елеваторів, а до логістичної галузі – купівля компанією DP World 51% акцій у терміналі TIS. Тож вказані категорії частково можна віднести також і до сільського господарства. Безпосередньо ж до сільського господарства віднесені угоди продажу агрокомпаній сфери рослинництва з земельним банком в управлінні.

ЧитайтеДенис Шмигаль пообіцяв підняти Україну на 30 позицій у Doing Business

«У 2021 році збережеться попит на активи в сферах сільського господарства, фармацевтики, харчової промисловості, логістики, портової інфраструктури, а також IT сектору. У агросекторі продовжиться консолідація і укрупнення окремих гравців ринку в сегменті рослинництва за рахунок поглинання дрібних підприємств. Аграріям впевненості для нових покупок додасть успішний 2020 рік через сприятливої ​​ринкової кон’юнктури, зростання цін на зернові та олійні. Однак, очікується, що деякі аграрії південних і центральних регіонів України в зв’язку з обмеженими опадами навпаки будуть змушені продавати бізнес. На 2021 рік компанія InVenture вже має кілька buy-side мандатів від українських та іноземних інвесторів щодо інвестування в рослинницькі агрокомпанії з земельним банком, логістичні комплекси та зернові елеватори, ряд напрямків у харчовій галузі тощо», – прокоментував Олексій Олейников, керуючий партнер компанії InVenture.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що капітальні інвестиції у аграрний сектор у 2020 році впали на 15 млрд грн.

Читайте також