Новини / Політика     18 грудня 2020 13:45

Денис Шмигаль пообіцяв підняти Україну на 30 позицій у Doing Business

Україна зможе здійснити прорив у рейтингу завдяки вирішенню трьох питань: підключення до електромереж, доступності до фінансових ресурсів і законодавства про банкрутство

Україна зможе здійснити прорив у рейтингу Doing Business завдяки вирішенню трьох питань: спрощення процедури підключення до електромереж, полегшення доступності до фінансових ресурсів і вдосконаленню законодавства про банкрутство. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-розмови з підприємцями «Україна і світ 2021», що відбулася 17 грудня.

Він наголосив, що уряд ставить за мету досягти топ-50 в Індексі глобальної конкурентоспроможності та топ-30 у рейтингу Doing Business.

«Зараз у рейтингу Doing Business ми коливаємося в районі 60-го місця. Є три параметри, які тримають нас унизу. Це підключення до електромереж, законодавство про банкрутство та доступність до фінансових ресурсів», – зазначив Денис Шмигаль.

Це, за його словами, і є головні фактори, які внутрішні та зовнішні інвестори сприймають як обмеження для розвитку бізнесу.

ЧитайтеРоман Лещенко: Майбутнє агросектору – у експорті готової продукції

Втім, прем’єр-міністр нагадав, що вже ухвалений Кодекс України з процедур банкрутства. Подальша робота у законодавчій сфері та з підзаконними актами в цій сфері дасть змогу Україні піднятися в рейтингу Doing Business.

«Потрібні також законодавчі зміни стосовно підключення до електромереж. Ми зробили вже перші кроки. В Україні запроваджений так званий RAB-тариф. Це частина тарифу, яка відшкодовується власникам електромереж і спрямовується ними, власне, на реінвестиції в розвиток мереж і головне на здешевлення підключень», – підкреслив він.

Але, як додав Денис Шмигаль, важливе також нормативне регулювання самої процедури підключення до електромереж, яка наразі є недосконалою.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що «Укрзалізниця» уклала перший договір про допуск приватної тяги на колії загального користування.

Читайте також