Новини / Аналітика     12 червня 2024 17:37

Нинішні площі посівів сої перевищують минулорічні майже на 200 тис. га

Цьогоріч площі посівів сої становлять 2,032 млн га

В Україні завершилася весняна посівна-2024. Площі посівів сої становлять 2,032 млн га, що майже на 200 тис. га більше, ніж торік (1,84 млн га), інформує AgroTimes із посиланням на дані Мінагрополітики та Держстату.

Найбільше сої цьогоріч посіяли аграрії:

  • Хмельниччини (215 тис. га),
  • Сумщини (196 тис. га),
  • Полтавщини (191,6 тис. га),
  • Вінниччини (168,9 тис. га),
  • Житомирщини (160,5 тис. га).

Нагадаємо, цього року у Волинській області сою планують посіяти на рекордній для регіону площі — 68 тис. га. На початок травня 40 тис. га вже засіяні.

Українські закупівельні ціни на сою з ГМО залишаються на рівні 400-410 $/т з урахуванням доставки до портів Чорного моря. Однак зростання курсу долара до 39,59 грн/$ призвело до збільшення внутрішніх цін до рівня 18300-18400 грн/т.

Україна активно адаптується до нових умов та збільшує обсяги перероблювання сої. Зростання експорту соєвого шроту та олії до європейських країн є значним.

Соя є ключовою культурою, яка має велике значення для Європи, оскільки близько 85% її споживання базується на імпорті. Основними постачальниками сої на європейський ринок є країни Латинської Америки, такі як Бразилія, США, Канада, а також Україна.

В межах реалізації “зеленої стратегії”, минулого року Євросоюз ввів нові правила для боротьби з вирубкою лісів, які торкаються не тільки виробництва в ЄС, але й глобальних постачальних ланцюжків.

Залишилося менше ніж місяць до посіву сої, але ще наразі невідомо, якою приблизно буде площа під цією культурою — 2 чи 2,2 млн га, розповів керівник з розвитку бізнесу Lidea Seeds Ukraine Володимир Гаврилюк.

У нинішньому весняному періоді сівозміни особливу популярність мають соняшник та соя, за словами Олександра Хмелюка, керівника Агродепартаменту LNZ Group, пише AgroPortal.

Новини за темою:  Дощі та заморозки 12 травня: яка погода чекає українців у понеділок

Минулого року у ФГ “Чайка-2” на Київщині найбільш вигідною культурою виявилася соя, що була вирощена за системою No-till. За даними AgroPortal.ua, керівник фермерського господарства, Олександр Чубук, повідомив, що цей сезон планує збільшити площі під соєю. Він також має намір впровадити практику сівозміни сої з пшеницею, аналогічно до практики, застосованої в Аргентині.

Прогнозується збільшення врожаю соняшнику, ріпаку та сої в країнах Чорноморського регіону (Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та Росії) на 2024/25 маркетинговий рік.

Асоціація “Дунайська соя” оголосила про запуск нової програми часткової компенсації вартості посівного матеріалу сої для аграріїв у сезоні 2023/2024. Про це повідомив виконавчий директор асоціації Володимир Пугачов під час онлайн-мітапу з теми “Соєвий бізнес: перспективи, ринки збуту та економіка вирощування”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також