Новини / Тваринництво     14 січня 2020 15:30

Нові правила ввезення кормів: що змінилося

19 січня набуває чинності ЗУ «Про безпечність та гігієну кормів», що передбачає реєстрацію лише кормових добавок.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба на своєму офіційному сайті.

В офіційному повідомленні йдеться про те, що оператори ринку кормів почали звертатися в Держпродспоживслужбу за коментарями, тож установа вирішила опублікувати пояснення. Зокрема, в ньому йдеться, що зміна порядку ввезення на територію України кормів, кормових матеріалів, кормових добавок, преміксів, кормів для непродуктивних тварин та їх подальшого обігу на території України передбачена Законом України «Про безпечність та гігієну кормів». Як відомо, закон набуває чинності з 19 січня цього року. 

Читайте: Світові обсяги виробництва кормів перевалили за 1 млрд тонн.

З 19 січня державні ветеринарні інспектори перевірятимуть держреєстрацію кормових добавок. 

Саме таке вказано в прикінцевих положеннях закону, “у разі наявності діючих реєстраційних посвідчень, виданих відповідно до ЗУ «Про ветеринарну медицину», дозволяється протягом п’яти років виробництво, обіг (в тому числі ввезення на територію України) готових кормів та преміксів, а виробництво, обіг (в тому числі ввезення на територію України) кормових добавок — до кінця дії реєстраційного посвідчення”. 

Отже, згідно зі ст.18-20 вищевказаного Закону, держреєстрації підлягають лише кормові добавки, які, у свою чергу, можуть бути складовими кормів чи сумішей, преміксів та кормів для непродуктивних тварин. 

Раніше Landlord писав про побоювання фахівців, начебто в Україні поголів’я корів і свиней упаде до критичного рівня – експерт ФАО.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також