Новини / Ринок землі     10 серпня 2020 13:20

Нормативна грошова оцінка сільгоспземлі буде переглянута

Мінекономіки розробляє нову методику проведення НГО землі і оприлюднить результати на початку вересня

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства переглядає існуючу методику нормативно-грошової оцінки землі. Перші результати будуть представлені громадськості 8 вересня 2020 року. Про це на своїй сторінці Facеbook повідомив заступник міністра Тарас Висоцький.

За його словами, процес перегляду методики НГО було розпочато за результатами численних звернень аграріїв. На початковому етапі запуску вільного обігу земель сільськогосподарського призначення (з 1 липня 2021 року) саме нормативна грошова оцінка є індикативом, нижче якого земля продаватися не може.

Крім того, у міністерстві постійно діє робоча групу з запуску земельного моніторингу, що є обов’язковою передумовою старту ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні. Земельний моніторинг забезпечить кожного українця інформацією про динаміку ринку, дотримання обмежень та вартість землі.

Читайте: У тіньовому обробітку в Україні перебуває 8 млн га землі 

Додамо, що основу розрахунків нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення покладено природно-сільськогосподарське районування земель України. Це було встановлено постановою КМУ №105 від 7.02.2018 року «Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення».

НГО визначається відповідно до нормативу капіталізованого рентного доходу на землях згідно з додатком до постанови та показників бонітування ґрунтів шляхом складання шкал нормативної грошової оцінки для груп ґрунтів природно-сільськогосподарських районів. Природно-сільськогосподарське районування нанесено на схему (карту) в масштабі 1:500 000 з виокремленням природно-сільськогосподарських таксономічних виділів, зокрема, районів.

Наразі виділені наступні зони:

  • Зона Полісся
  • Зона Лісостепу
  • Зона Степу
  • Степова Посушлива Зона
  • Сухостепова Зона

А також дві гірські зони:

  • Карпатська Гірська Область (куди увійшла також вся територія Закарпатської області)
  • Кримська Гірська Область

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що електронний землевпорядник FieldBI отримав одразу 7 нових функцій і принципово новий канал комунікації з власниками ділянок.

Читайте також