Новини    13 жовтня 2020 16:30

Нобелівська премія миру присуджена Всесвітній продовольчій програмі ООН

У 2019 році Всесвітня продовольча програма надала допомогу майже 100 млн осіб, які стали жертвами голоду у 88 країнах

Норвезький Нобелівський комітет оголосив про те, що Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй (World Food Programme, WFP) нагороджена Нобелівською премією миру за 2020 рік. Про це повідомив World Grain.

WFP – найбільша в світі гуманітарна організація, в цілі якої входить боротьба із голодом і досягнення глобальної продовольчої безпеки. У 2019 році WFP надала допомогу майже 100 млн осіб у 88 країнах, які стали жертвами голоду. Нещодавно організація істотно активізувала свою діяльність у зв’язку із початком пандемії COVID-19.

Як заявили у Норвезькому Нобелівському комітеті, перед обличчям пандемії WFP «продемонструвала вражаючу здатність активізувати свої зусилля», додавши, що WFP грає провідну роль в реалізації новаторських гуманітарних проектів і підтримці мирних зусиль в Південній Америці, Африці та Азії.

«Нагородою цього року Норвезький Нобелівський комітет бажає спрямувати погляди всього світу на мільйони людей, які страждають від голоду або стикаються з загрозою голоду. WFP грає ключову роль в багатосторонній співпраці з перетворення продовольчої безпеки в інструмент миру і вносить вагомий внесок в мобілізацію держав-членів ООН на боротьбу з використанням голоду як зброї війни і конфліктів», – зазначено в заяві комітету.

Читайте: До наступного року ми ризикуємо подвоїти світову бідність – Девід Набарро

У свою чергу, Девід Біслі, виконавчий директор WFP, заявив, що в цьому році Нобелівська премія миру присуджується не тільки WFP: «Ми тісно співпрацюємо з урядами, а також приватним сектором, чия пристрасть допомогти голодним і вразливим не поступається нашій. Без них ми не змогли б нікому допомогти. Де конфлікт, там голод. А там, де є голод, часто виникає конфлікт. Сьогодні це нагадування про те, що продовольча безпека, мир і стабільність йдуть рука об руку. Без миру ми не зможемо досягти нашої глобальної мети – нульового голоду. І поки буде голод, у нас ніколи не буде мирного світу».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фінансування агросектору займає 50% у кредитному портфелі Креді Агріколь Банку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...