Новини    01 червня 2023 18:08

Німеччина виділить Україні 5 млн євро на розвиток галузі плодоовочівництва

Кошти також спрямують на підтримку відновлення критичної сільськогосподарської інфраструктури та створення ланцюгів доданої вартості в секторі плодоовочівництва

Мінсільгосп Німеччини виділить 5 млн євро на розвиток плодоовочівництва України, передає mind.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Протокол про наміри підписали в Києві аташе з питань сільського господарства посольства Німеччини в Україні Франк Мюллер і заступники українських міністерств-партнерів Маркіян Дмитрасевич та Андрій Вітренко.

Кошти також спрямують на підтримку відновлення критичної сільськогосподарської інфраструктури та створення ланцюгів доданої вартості в секторі плодоовочівництва.

Реалізовувати проєкт розпочнуть на Вінниччині, яка “протягом російської загарбницької війни перетворилася на основний регіон постачання свіжих продуктів харчування”, зауважили у диппредставництві.

Дію проєкту згодом планують поширити й на інші регіони України.

Нагадаємо, аграрії Львівщини зможуть отримувати кредити під 3% річних для створення проєктів з доданої вартості.

У 2022 році аграрії отримали 95,5 млрд грн кредитів. За програмою державних гарантій у розмірі 80% – 24 млрд 722 млн грн.

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Як відомо,  Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...