Новини

“Нібулон” завершив посівну в усіх регіонах

У компанії “Нібулон” відзвітували про завершення посівної. У результаті посіяно 9 тисяч гектарів соняшнику, 24 тисячі гектарів кукурудзи та 5 тисяч гектарів сої.

Загалом під посіви ярових зайнято 38 тисяч гектарів, що значно більше в порівнянні з тогорічним результатом у 28 тисяч гектарів, інформує ukragroconsult.

У нинішньому сезоні компанія зменшила посівні площі соняшнику порівняно з попередніми роками, що пов’язано з економічними очікуваннями й розрахунками, і сконцентрувала свої зусилля на кукурудзі та сої.

Навіть зараз, під час війни, в компанії інвестують в кращий насіннєвий матеріал і покращують елементи технології задля поліпшення результату. Так, цього року шляхом введення нових препаратів та додаткових обробок проти хвороб було внесено коригування до схем хімічного захисту рослин, сплановано та виконано прикореневі та позакореневі підживлення культур.

Разом із посівною кампанією проводилися заходи із догляду за озимими культурами, здійснювалася хімічна обробка засобами захисту зернових на загальній площі 14 тисяч гектарів, вносилися ґрунтові гербіциди  на площі понад 30 тисяч гектарів. Також почалися обробітки страховими гербіцидами на перших посівах кукурудзи й соняшнику.

Наступний місяць буде присвячений догляду за посівами та підготовці до збиральної кампанії, яка розпочнеться вже у третій декаді червня. На часі й початок кормозбиральної кампанії.

Довідка. Нібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.

До війни компанія “НІБУЛОН” обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. “НІБУЛОН” експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).

Нагадаємо, в агрохолдингу НІБУЛОН цього року планують покращити систему захисту сільгоспкультур, адже, порівняно з 2023-м, будуть повністю забезпечені самохідними обприскувачами. Відтак, усі обробки ЗЗР планують здійснювати більш вчасно та якісно.

Раніше ми повідомляли, що НІБУЛОН міняє технологію виробництва та структуру посівних площ. Відтепер у межах одного кластера вирощують одну-дві культури (іноді використовують третю як страхову), а не чотири-п’ять на кожній маленькій філії, як раніше. Відтепер у межах одного кластера вирощують одну-дві культури (іноді використовують третю як страхову), а не чотири-п’ять на кожній маленькій філії, як раніше, розповів директор з агровиробництва “НІБУЛОН” Олег Веселов.

Також агрохолдинг відходить від колгоспної моделі, коли ставку робили на велику кількість персоналу та малопродуктивні техніки, а всі рішення ухвалювали централізовано. Наприклад, раніше філії були несамостійні в ухваленні конкретних виробничих (тактичних) рішень, що гальмувало роботу, адже потрібно було пройти багато погоджень.

Тепер, за словами Веселова, тактичні рішення ухвалюють керівники кластерів – звісно, стратегічні плани ухвалюють на рівні керівництва холдингу.

Після ворожих обстрілів на філії “Зеленодольська” компанії “Нібулон” з 16 місткостей цілих залишилось лише три.

Акції агрохолдингу Кернел на Варшавській фондовій біржі впали на 4,7% після обстрілу росією порту Чорноморськ.

Як відомо, 19 липня, росія здійснила повітряну атаку на зернові термінали в портах. Пошкоджень зазнала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників Кернел, Viterra, CMA CGM Group. Крім того, напередодні вночі були атакована портова інфраструктура, яка задіяна в роботі зернового коридору. В результаті пошкоджено резервуари та причали Одеського порту.

В ніч на 23 липня ворог знову атакував портову інфраструктуру Одеси. Повідомляється, що рф використовувала неточні ракети Х-22.

В ніч на 24 липня майже 4-х годинну атаку дронами “Shahed-136” було спрямовано по портовій інфраструктурі Дуная, інформує ОК “Південь”.

В ніч на 27 липня російські війська знову завдали удару по портовій інфраструктурі Одещині крилатими ракетами “Калібр”.

Головна ціль ракетних атак росіян на портову інфраструктуру Одеси та регіону — це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря, а через акт залякування упередити та нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування зернового коридору, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Агрохолдинг НІБУЛОН виставив на аукціон цілісний майновий комплекс повного циклу, який розташований у Житомирській області. До нього входять свинокомплекс і мʼясопереробний цех, інформує пресслужба компанії.

Площа підприємства становить 11 га. Серед переваг бізнесу: вигідне розташування в центральній частині України поблизу столиці, робоче обладнання у відмінному стані, наявність персоналу, який складається з місцевих мешканців, стабільний попит на свинину та продукти її переробки як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, власна торгова марка «Бистрицька», проєктні та дизайнерські напрацювання, — зазначили у повідомленні. Потужності свинокомплексу дозволяють утримувати 4,2 тис. голів на рік, що становить близько 350 т живої маси. М’ясопереробний цех дозволяє виробляти 60 т м’ясної продукції на рік.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку