Новини    16 листопада 2022 16:43

Нібулон інвестував у логістику $2 млрд — Андрій Вадатурський

За час повномасштабної війни підприємство втратило контроль над деякими об’єктами

Одне з найбільших аграрних підприємств країни ТОВ СП “Нібулон” вклало в потужності для логістики агропродукції близько 2 мільярдів доларів, але через війну ці інвестиції не працюють, розповів спадкоємець та гендиректор “Нібулона” Андрій Вадатурський в інтерв’ю ЕП.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Говорячи про втрати внаслідок збройної агресії рф, Вадатурський зазначає, що підприємство втратило контроль над деякими об’єктами, але впевнений, що його буде відновлено.

Щодо дефіциту потужностей — завданням компанії раніше було отримати зерно, ефективно перевезти його з Полтави, Черкас, Миколаївської та Херсонської областей і завантажити на судно в Очакові у Миколаївській області.

Цей порт не включений у “зернову угоду”, підписану Україною, Туреччиною та ООН. Згідно з нею, експорт українського продовольства здійснюється лише через порти Великої Одеси – “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.

“Наші інвестиції у відповідні потужності та логістику за ці роки – близько 2 мільярдів доларів. Зараз усе це не працює. Нам не вистачає портових потужностей. Дуже сподіваюся, що Миколаїв буде включений у зернову угоду. Ідеальним рішенням було б повернення до нормальної торгівлі, без блокади”, – зазначив власник “Нібулону”.

Окрім цього, перевірки суден є втратою часу – кораблі очікують по 20 днів, що завдає додаткових збитків аграрному сектору та торговельним компаніям.

Довідка. Нібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.

Нагадаємо, у ТОВ СП “НІБУЛОНі” призначили міжнародну консультативну раду для формування стратегії наступного етапу розвитку компанії. Команда із трьох міжнародних експертів має десятки років досвіду роботи на товарних ринках, у банківській, фінансовій сферах та у менеджменті в Україні та за кордоном.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон”, генеральний директор якого Олексій Вадатурський загинув під час ворожого ракетного удару по Миколаєву, надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Landlord повідомляв, що KMZ Industries запускає в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...