Новини / Рослинництво     02 квітня 2020 18:26

Нестачу вологи компенсували глибоким рихленням, азотом і сіркою — агроном Агро Південь-1

Головний агроном господарства «Агро Південь-1» Андрій Боднар в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів про інновації в культивуванні рослин. Особливо це стосується технології мінерального живлення.

Так, за словами Андрія Боднаря, через брак вологи («Агро Південь-1» розташоване в Одеській області. — Ред.) господарство проводить глибоке рихлення під усі культури. Таким чином, усі поживні рештки залишаються в полі. Внаслідок дефіциту вологи їх мінералізація ускладнена, тому додатково вносяться азот із сіркою, які активізують цей процес.

Крім того, система мінерального живлення усіх озимих культур на підприємстві уніфікована. Під передпосівний обробіток вноситься 200 кг сульфату амонію та 100 кг діамофосу. Під час позакореневого обробітку в середині березня вноситься 2 кг монокалійфосфату та 10 кг карбаміду.

При цьому другий рік поспіль використовується спеціальне мінеральне добриво Росаферт 12:24:12+9S.

Читайте: Як ефективно управляти врожайністю – Андрій Боднар

«Перший рік змішували його разом із селітрою у пропорції 50 кг + 50 кг, а наразі даємо 100 кг Росаферт. Основною перевагою цих добрив є те, що у їх складі фосфор міститься у трьох формах: моноамонійфосфат, діамонійфосфат та монокальційфосфат. Наявність цих форм фосфору за рахунок різної динаміки розчинності забезпечує рослини на ранніх етапах росту та розвитку достатньою кількістю фосфору, аж до 12 тижнів після внесення у ґрунт. Тобто сходи рослин отримують доступний фосфор, а також азот, калій і сірку в достатній кількості. Це дає змогу розвинути розгалужену потужну кореневу систему, а отже, нормально увійти в зиму і по максимуму використати вологу із ґрунту», — пояснює пан Боднар.

Також, як відзначив головний агроном, застосування Росаферт 12:24:12+9S у порівнянні з традиційною технологією з припосівним внесенням таких добрив, як сульфат амонію, дало відчутні прибавки до врожайності. Це до 5 ц/га на озимому ріпаку та 5–7 ц/га — на озимій пшениці.

Наступного року господарство планує випробувати ще одне добриво бельгійського виробника — Росаферт 16–14–07+15S+4Mg.

«Найкраще його застосовувати врозкид або за допомогою сівалок під час весняного відновлення вегетації», — наголошує Андрій Боднар.

Нагадаємо, у спецматеріалі «Управління врожайністю» Андрій Боднар не тільки поділився секретами культивування рослин у посушливих умовах Одеської області, але й розповів про принципи співпраці з компанією «Ерідон».

Читайте також