Новини / Ринок землі     02 квітня 2020 10:05

Неприватизовані паї через 2 роки перейдуть у комунальну власність

Керівник організації «Центр ровитку земельних правовідносин в Україні» Леонід Корейба заявив, що сільськогосподарські землі, які пайовики не встигнуть чи не зможуть оформити належним чином, перейдуть у власність комунальників. А це близько 2 млн га!

Фахівець пропонує ознайомитися детально з поняттям “невитребовка” для орендарів сільськогосподарських земель та для сучасних територіальних громад.

«Для сільськогосподарського підприємства звісно, легше заключити договір із сільською радою відразу на декілька ділянок, ніж вишукувати землевласників та домовлятися окремо з кожним про вигідніші умови оренди, стараючись запропонувати більшу суму орендної плати, ніж інші навколишні орендарі, або намагатися привернути якимось іншим чином увагу до своєї агрофірми», – наголосив Корейба.

ЧитайтеЯк програма МетеоЗахист повертає впевненість аграріям

Утім, це лише одна сторона медалі. Інша – орендарю доведеться взяти на себе ряд витрат:

  • на розробку технічних документацій із землеустрою;
  • на формування відомостей в земельному кадастрі;
  • на рестрацію речового права оренди.

Також договір такої оренди, що укладений на невитребувані земельні частки (паї), припиняється за умови появи власника паю. Якщо ж, за словами Корейби, власник з`являться заздалегідь до збирання урожаю — орендар має виплатити  відшкодування збитків, пов’язаних із тимчасовим зайняттям земельної ділянки.

Раніше повідомлялося, що у ВР зареєстровано 5 проектів, які гальмують підписання закону про ринок землі.

Читайте також