Новини / Аналітика     22 січня 2021 11:09

Неймовірне: офіційний індекс цін на агропродукцію за рік впав на 11,5%

Індекси цін сільськогосподарської продукції за регіонами у 2020 році знизилися на 11,5%. Найбільше падіння зафіксовано по цінам на продукцію рослинництва – на 13,9%

Нестабільність економіки у 2020 році позначилися і на змінах цін на основні види сільськогосподарської сировини – індекси цін за різними областями України в середньому впали на 11,5%. Про це повідомили у державній службі статистики України.

Нагадаємо, що методика визначення цін передбачає визначення так званих «зведених індексів», що агреговані з індивідуальних індексів цін за окремими групами, основними видами діяльності сільського господарства (рослинництво і тваринництво) та сільського господарства в цілому. Індекси визначаються у т.з. порівняних до 2016 року цінах з урахуванням інфляції і низки інших факторів. Крім того, на сумарний річний індекс вплинуло різке зниження цін на агропродукцію, що відбулося наприкінці 2019 року і першому кварталі 2020 року.

Отже, серед господарств усіх категорій індекси цін знизилися наступним чином – на продукцію рослинництва на 13,9%, на тваринництво – на 2,6%.
У розрізі видів підприємств зниження індексів відбулося наступним чином: продукція рослинницьких підприємств втратила у цінах 6,5%, а тваринницький комплекс – 0,9%. В особистих господарствах населення відповідно зниження склало 7,8 та 4,5% відповідно.

Читайте: Олег Бахматюк зупинив 37 підприємств групи «Укрлендфармінг»

У розрізі областей цінові індекси були неоднаковими – в окремих вони зросли, але в більшості знизилися. Найбільше знизилися індекси рослинництва у Одеській, Кіровоградській, Миколаївській та Черкаській областях – на 24-38%. Навпаки, найбільший ріст індексів цін зафіксовано по Сумській, Чернігівській та Рівненських областях – на 3,1-4,7%.

У тваринництві не така значна різниця між областями. Найбільший ріст цін відзначено у Львівській області – на 1,4%, а падіння найбільшими темпами – у Луганській області (на 12,3%).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році обсяг сільгоспвиробництва в Україні скоротився на 11,5%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також