Новини / Технології     30 червня 2019 08:06

Неймовірне агро: фермери Бангладеш вирощують овочі посеред пустелі

Організація PracticalAction стала переможцем премії ФАО за розроблення новаторського підходу до розширення можливостей безземельних фермерів у Бангладеш. Впроваджена нею техніка обробки піщаної коси дає можливість вирощувати сільгоспкультури в пустельних пісках.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

У листопаді 2018 року ФАО і уряд Швейцарії оголосили про нову міжнародну премію за інновації в галузі сталого виробництва продовольства і ведення сільського господарства.

Будь-яка особа або група могли запропонувати інновацію, якій давалася оцінка на основі її якості, характеристик, стійкості, масштабів, цінності та впливу. Кандидати повинні були продемонструвати, як їх інновації можуть поліпшити продовольчу безпеку і харчування для всіх, особливо в умовах екологічних проблем, що зростають.

Читайте: Технологія прямого посіву заощаджує 50% витрат на добриво: досвід болгарських фермерів

Премія присуджувалася у двох категоріях: категорія А – у розмірі $40 тис. за інновації, які зміцнюють зв’язки між фермерами та споживачами і які охоплюють кілька рівнів виробничо-збутового ланцюжка; категорія Б – у розмірі $20 тис. за інновації, які розширили роль молоді в сільському господарстві і продовольчих системах. Тепер ФАО оголошує переможців.

Один із переможців у категорії А – техніка обробки піщаної коси, PracticalAction

Організація PracticalAction заслужила визнання за розробку новаторського підходу до розширення прав і можливостей безземельних і маргіналізованих фермерів у Бангладеш шляхом обробітку піщаних кіс і встановлення зв’язків як з внутрішніми, так і з експортними ринками.

Обробка піщаних кіс передбачає закладення мішків компосту в безплідних руслах річок і вирощування в них сільськогосподарських культур. Особливо ефективною техніка виявилася для вирощування гарбуза. З моменту започаткування у 2005 р. інновація поширилася на більш ніж 20 тис. домогосподарств, які використовували понад 4 тис. га для виробництва більше 100 тис. тонн гарбуза вартістю 15 млн фунтів стерлінгів.

Крім поліпшення умов життя, це нововведення орієнтоване на працевлаштування жінок, а також дозволяє дрібним фермерам зберігати воду за рахунок вдосконалення методів зрошення.

Practical Action планує використати призові кошти на розроблення матеріалів для університетських навчальних програм: щоб студенти, які вивчають сільське господарство, могли дізнатися про цю нову технологію, диверсифікувати культури і залучити донорів для застосування цієї програми в інших країнах Південної Азії.

Landlord раніше повідомляв про те, що кожен третій у країнах Близького Сходу вважається бідним через нестачу води.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також