Новини / Рослинництво     30 травня 2019 16:33

Не нижче за минулорічний: у Мінагрополітики прогнозують високий урожай ранніх зернових

Немає жодних підстав вважати, що урожай ранніх зернових культур 2019-го року буде нижчим за минулорічний. Погодні умови сприяють доброму врожаю.

Про це йдеться на порталі Мінагрополітики. Обнадійливий прогноз на урожай ранніх зернових дає Володимир Топчій, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України. Проте цифр він поки що не повідомляє.

За словами заступника міністра, у другій половині червня аграрії розпочнуть збирати перші врожаї ранніх зернових. Зима була сприятливою для повного збереження посівів озимих культур, і погодні умови нинішньої були кращими у порівнянні з минулим роком, а саме: раннє відновлення вегетації, помірні температурні режими, близьке до норми вологозабезпечення.

Втім, як зазначає Володимир Топчій, протягом вегетаційного періоду ранніх зернових є ризики втрати врожаю. Попередній прогноз валового збору зернових та зернобобових культур складуть у кінці червня або на початку липня поточного року.

Читайте: Зернові посіли друге місце у структурі українського експорту

Мінагрополітики також повідомляє, що весняна посівна кампанія завершується. В цілому зерновими культурами засіяно 14,8 млн гектарів.

Як повідомляв раніше Landlord, експерти НААН прогнозують падіння виробництва сільгосппродукції в Україні на 3,7%, у тому числі зернових і зернобобових культур на 2,3%. У минулому році урожай зернових сягнув рекордної позначки 70,1 млн тонн.

Читайте також