Новини    29 листопада 2021 13:00

Назвали продукт, який займає важливу позицію в експорті України

Найбільшими партнерами нашої країни по торгівлі продукцією рослинництва з країнами ЄС є Німеччина, Польща, Італія, Нідерланди, Угорщина

Їстівні плоди та горіхи серед продуктів рослинного походження в експортних постачах у першому півріччі 2021 р. займають третю позицію після зернових культур, насіння і плодів олійних рослин. Про це повідомляє Agrotimes.

«Україна швидкими темпами рухається у напрямі європейського ринку, про що свідчить зростання експортних поставок. Найбільшими партнерами нашої країни по торгівлі продукцією рослинництва з країнами ЄС є Німеччина, Польща, Італія, Нідерланди, Угорщина», — вважає доктор економічних наук, ННЦ «Інститут аграрної економіки» Інна Сало.

Серед всіх товарів експорту у структурі зовнішньої торгівлі 2020 року продукція рослинництва реалізована до країн-членів ЄС становила 6,9 %, а це $3,4 млрд.

Вартість експорту продуктів рослинного походження у структурі зовнішньої торгівлі України у першому півріччі 2021 року склала $5,9 млрд, а це на 2,6 % більше вартості цього періоду 2020 р., в т. ч. їстівних плодів та горіхів – $132,7 млн, що на 15,7 % більше показника 2020 р.).

Раніше Landlord повідомляв, що Україна зможе експортувати понад 60 млн тонн зерна.

Владислава Михайленко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...