Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що виключило з переліку міжнародних спонсорів війни американську компанію Liberian International Ship & Corporate Registry.
Компанія надіслала лист до НАЗК, де зазначила про виконання умов, які дозволяють виключити її з переліку.
Попри те, що санкції мали суттєво зменшити доходи рф від експорту нафти, агресор все одно знаходив різні шляхи для продовження торгівлі та обходу таких обмежень, пояснюють у НАЗК. Так, 80 з майже 100 танкерів “Совкомфлоту” були зареєстровані під прапором Ліберії. Відповідно, реєстрація та обслуговування суден здійснювалася Ліберійським міжнародним судновим і корпоративним реєстром. Це дозволяло суднам підсанкційного “Совкомфлоту” продовжувати перевозити та торгувати своєю нафтою, що є критично необхідним для російської економіки та доходів кремля.
У своєму листі, LISCR повідомила, що усі судна російського “Совкомфлоту” були вилучені з Ліберійського міжнародного суднового і корпоративного реєстру.
Відтепер спроможність росії транспортувати свою нафту стала ще більш обмеженою, ізоляція від цивілізованого світу глибшою, а можливості отримувати “нафтодолари” – меншими, – уточнили у НАЗК.
Зауважимо, глобальний виробник і постачальник різноманітних харчових продуктів під брендом Vici, литовська компанія Viciunai Group внесена до переліку Міжнародних спонсорів війни.
Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).
“Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, представники Viciunai Group обіцяли, що компанія піде з російського ринку, натомість Vici не зупиняє свої потужності у РФ, шукає нових працівників та сплачує значні податки до бюджету агресора”, – пояснили в НАЗК.
Зазначається, що ще в березні 2022 року керівник литовської групи Шарунас Матійошайтіс заявив, що компанія піде з російського ринку впродовж 3-4 місяців.
Натомість Viciunai досі веде свій бізнес у Росії у звичайному режимі без будь-яких скорочень, успішно захищає російську торгову марку в суді, продовжує набирати персонал на свої дочірні підприємства, підтримуючи ринок праці у РФ.
Наприклад, виробничий комплекс ТОВ “Вичюнай-русь” є найбільшим підприємством Viciunai Group, на якому працюють 1500 працівників. Він знаходиться в Калінінградській області, а його чистий прибуток за 2022 рік збільшився на 156% (до 20 млн доларів).
Читайте також: НАЗК внесло DP World до переліку спонсорів війни
Дочірня компанія Viciunai ТОВ “БалтКо”, бувши офіційним представником компанії в Росії, надає там послуги з перевезення продуктів рибної кулінарії, рибної переробки, сурімі й морепродуктів. Її чистий прибуток за 2022 становив 2,5 млн дол. США.
“Допоки такі відомі бренди як Vici продовжують знаходитись на ринку Росії, попри всі воєнні злочини агресора, світ отримує неправильний сигнал, що РФ залишається частиною міжнародних економічних процесів. Так і мешканці Росії бачать, що демократичний світ від них не відвернувся, а вони все роблять правильно”, — заявив голова НАЗК Олександр Новіков.
Зокрема, Viciunai Group є найбільшим переробником сурімі на планеті, вона також є одним з найбільших та економічно найпотужніших виробників морепродуктів у Європі. Її головний офіс знаходиться в Литві, а заводи працюють в Литві, Іспанії, Естонії та РФ.
Нагадаємо, Французьку компанію Danone внесуть до списку міжнародних спонсорів війни.
У жовтні 2022 року французька компанія Danone заявила, що остаточно відмовилася від ведення бізнесу в росії. В Danone оцінили збитки від передачі бізнесу в €1 млрд, оскільки на російський ринок припадало 5% продажів компанії.
Українські ритейлери почали відмовлятися від продукції французького виробника заморожених і консервованих овочів — Bonduelle через скандал із гумдопомогою для російської армії. Так, Ашан, АТБ, Варус, NOVUS уже припинили закуповувати і продавати Bonduelle в Україні.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!