Новини    17 травня 2023 10:17

Danone внесуть до списку міжнародних спонсорів війни


Французьку компанію Danone внесуть до списку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляє УНН з посиланням на власні джерела.

“НАЗК й надалі розширюватиме список (міжнародних спонсорів війни – ред.). Зараз завершують підготовку документів стосовно Danone. Вони досі не вийшли з російського ринку”, – повідомив співрозмовник видання.

Підприємствами Danone в Україні досі володіють росіяни. За даними Youcontrol, компанія “Галактон”, що входить до фінансово-промислової групи “Данон” в Україні, майже на 95% належить “Данон Росія”, яка ще в жовтні минулого року потрапила під українські санкції (указ президента №276 від 19 жовтня 2022 року).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Саме компанії “Галактон” належить Кременчуцький міськмолокозавод (​​ПРАТ “Данон Кремез”), який наразі є основним виробництвом продукції Danon в Україні, адже завод компанії у Херсоні припинив роботу через повномасштабне вторгнення.

Окрім того, інша компанія – ТОВ “Данон” – яка на 99,9% належить французькій компанії, має того ж керівника, що і “Галактон” – Григорія Лисака. Він також володіє компанією “Юнімілк”, яка на 99,9% належить російській “Данон Трейд”. Також “Юнімілк” розташований за тією ж адресою, що і ТОВ “Данон”. Все це дає підстави вважати, що “Данон” в Україні і досі належить росіянам.

Разом з тим, компанія Danone досі офіційно не покинула російський ринок, хоча заявляла про це ще в жовтні минулого року. Зазначимо, що з такою заявою компанія виступала усього за кілька днів до того, як Україна вела санкції проти російського представництва Danone.

Водночас за даними ЗМІ, станом на початок лютого французи запропонували потенційним російським інвесторам придбати лише 75% акцій. Окрім того, угода може включати опціон зворотного викупу, збереження у Danone 25% в бізнесі та місця в раді директорів, пише “Комерсантъ”.

Також ЗМІ повідомляли, що Danone вирішила відмовитися від використання в росії своїх глобальних брендів таких як Actimel, Alpro, Activia та інші. Разом з тим, можуть розширити асортимент локальних брендів “Простаквашино”, “Растишка”, “Тема” тощо.

Довідка: Danonе — одна з провідних компаній світу з виробництва молочних продуктів. Має три основні напрями діяльності: свіжі молочні продукти та дитяче харчування, печиво та мінеральна вода, лідируючи у виробництві солодкого печива та свіжих молочних продуктів. Кількість працівників перевищує 86 тис. осіб. Компанія представлена в 130 країнах світу. В Україні виробничі потужності компанії представлені двома заводами: “Данон Дніпро” (у м. Херсон) і “Данон Кремез” (у м. Кременчук).

Ще в лютому 2022 року компанія закрила завод у місті Херсон та надала підтримку в евакуації максимальній кількості своїх співробітників, які могли виїхати. Завод зазнав значних пошкоджень внаслідок бойових дій росії в цьому районі.

У жовтні 2022 року французька компанія Danone заявила, що остаточно відмовилася від ведення бізнесу в росії. В Danone оцінили збитки від передачі бізнесу в €1 млрд, оскільки на російський ринок припадало 5% продажів компанії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...