Новини / Фінанси     25 березня 2023 12:04

НАЗК внесло до переліку спонсорів війни найбільшого кредитора українських аграріїв


Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни. Причиною стало продовження роботи банку в росії та офіційне визнання так званих “днр” та “лнр” через своє представництво в рф.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

“Банк на 200% скористався санкціями, що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів. Так, до російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 разів більше, ніж за весь довоєнний рік. Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф €559 млн. Це дорівнює вартості близько 95 ракет “Калібр”, якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста”, — йдеться у повідомленні.

Національний банк України заявляє, що прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку немає.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В агентстві зазначають, що Raiffeisen не лише офіційно визнає так звані “днр” та “лнр” через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам, фактично винагороджуючи російських військових за їхні воєнні злочини. До того ж банк підіграє російській пропаганді, називаючи війну “спеціальною військовою операцією”.

Таким чином, усі ці факти та продовження операцій Raiffeisen Bank у росії означають пряму підтримку та спонсорування тероризму.

На рішення НАЗК вже відреагували представники українського Райффайзен Банку:

“Це рішення жодним чином не стосується українського Райффайзен Банку як окремої юридичної особи і не позначається на діяльності банку”, — розповіли Latifundist.com у пресслужбі банку.

Зазначимо, що в Україні Райффайзен Банк, за даними дослідження Опендатабот, видав найбільше позик українським аграріям. За 2022 рік цей показник склав 23,5 млрд грн — це 20% від загальної суми кредитів цієї групи.

Нагадаємо, раніше у групі Raiffeisen Bank International (RBI) повідомили, що розглядають “ретельний спланований вихід з банку”, а також визнали, що надають пільги російським військовим.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також