Новини / Рослинництво     28 лютого 2023 12:17

Навесні у Мінагрополітики планують вийти на площі, які були посіяні у 2022 році


Про третю посівну кампанію під час війни, ситуацію щодо замінування сільськогосподарських земель та бронювання аграріїв розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі всеукраїнського марафону “Єдині новини”.

Він наголосив, що аграрії готуються навесні засіяти ті площі, які не вдалося реалізувати за озимими культурами в тому числі через несприятливі погодні умови.

“Наразі ми спостерігаємо зниження міжнародних цін на мінеральні добрива. Це той фактор, який також має допомогти нам весною надолужити площі, які не були засіяні восени. Ми маємо вийти як мінімум на площі, які були посіяні у 2022 році”, – сказав Висоцький.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Щодо замінованих площ, то ситуація, за його словами, на Харківщині та Херсонщині залишається складною. Там заміновано понад 1 млн га території.

“Їх можна розділити на два типи. Перший – там, де була лінія фронту, це 80%-90% замінованих площ. Другий –  в тилу, там менший відсоток. Щодо останніх, є план все ж встигнути засіяти. А ті 200-300 тис. га, які були на лінії зіткнення, на жаль, цього року ще не вдасться ввести в обіг”, – зауважив Висоцький.

Крім того, перший заступник Міністра підкреслив, що наразі одним із ключових завдань Мінагрополітики є відпрацювання механізму бронювання працівників агросектору.

“Ми розуміємо, що фахові працівники агросектору у більшості випадків також дуже цінні для Збройних сил України. Нам потрібно буде знайти складний, але все ж компроміс, між продовженням діяльності аграріїв та підтримкою ЗСУ”, – резюмував він.

Читайте також: Як відбуватиметься посівна та що буде з експортом продукції: прогноз Мінагрополітики на 2023 рік

Нагадаємо, за попередніми прогнозами Мінагрополітики, посівні площі цьогоріч зменшаться на 7 млн га порівняно із довоєнним показником – 29 млн га. Очікується, що вартість весняної посівної зросте до 50%.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також