Новини    23 листопада 2021 09:00

Науковці виявили нову хворобу, яка може знищити цілий врожай

Захворювання назвали “триходермічна гниль качанів кукурудзи”

Науковці зафіксували небезпечну хворобу, яка шкодить качанам кукурудзи та може призвести до значних втрат врожаю. Вона має назву триходерма. 

“Видано перший звіт про Trichoderma sp. як про патоген, що викликає захворювання качанів кукурудзи в Європі, яке може призвести до значних втрат врожаю. Тому ми пропонуємо назвати це захворювання “триходермічна гниль качанів кукурудзи”, — повідомляють вчені.

Симптоматика ураження качанів видами Trichoderma характеризується появою темної, синьо-зеленої маси конідій на інфікованих зернах і між ними. Виникнення гнилі частіше було пов’язане з травмами, спричиненими механічними ушкодженнями.

Довідка. Trichoderma — широко поширені гриби в ґрунтах, на коренях рослин та на рослинних рештках. Через їх сильну конкурентоспроможність та мікопаразитарну активність щодо інших грибів, вони використовуються в сільському господарстві як засоби біоконтролю проти патогенів рослин.

У 2018 році на одній із ділянок на півдні Німеччини було зафіксовано появу триходерми на качанах кукурудзи. Качани, відібрані з 20 сортів, поросли міцелієм, що утворює зелені шари конідій між зернами і зовні обгортки качанів. Подібні симптоми раніше спостерігалися у Південній Баварії після теплого та сухого літа.

Раніше Landlord повідомляв, що на Дніпропетровщині є загроза врожаю через хвороби та шкідників.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...