Новини / Технології     22 жовтня 2019 14:33

Науковці створили горілку Atomik із чорнобильської пшениці

Група українських і британських учених створили горілку із зерна, вирощеного в Чорнобильській зоні, та води з водоносного шару зони забруднення. Готовий продукт містив лише природний радіонуклід С-14. Проєкт довів, що Чорнобильська зона може стати придатною для землеробства.

Про це повідомляє НВ.

Проєкт був представлений серед інших українських ідей на Голландському тижні дизайну, що проходить 19–27 жовтня в місті Ейндговен у Нідерландах. На цьому заході демонструють розробки, спрямовані на пошук шляхів поліпшення світу, який перебуває на межі екологічної катастрофи (проєкти з очищення повітря та води, виробництва біопалива та будівельних матеріалів з відходів тощо).

Читайте: 250 га інноваційних теплиць: як вирощує огірки канадський агролідер ФОТО

Україну на виставці представляє проєкт Ukraine. Affair with Earth (Україна. Стосунки із Землею/Лісова пісня). Його розробки спрямовані на пошук шляхів відповідального ставлення до природи. Одна із презентованих ідей – горілка Atomik.

Це спільна розробка українських і британських науковців. Продукт створено із зерна, вирощеного в Чорнобильській зоні, та води, взятої з водоносного шару зони забруднення.

В експериментальних зразках зафіксовано лише незначне перевищення допустимої концентрації радіонукліду Стронцій-90. У готовому алкогольному напої було виявлено тільки природний радіонуклід Вуглець-14.

Цей проєкт довів, що відродження території, забрудненої внаслідок аварії на ЧАЕС, і сільгоспвикористання земель Чорнобильської зони можливе.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Японії розробили інноваційний спосіб вирощування овочів та фруктів – без ґрунту. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також