Новини / Рослинництво     04 квітня 2019 11:46

Науковці розповіли, як вберегти поля від жужелиці

Хлібна жужелиця або турун полюбляє вологу теплу погоду. Запобігти її розмноженню може глибока оранку ґрунту та за потреби – інсектициди.

Якщо погода буде помірно теплою та вологою, на посіви зернових може напасти жужелиця. Про це попереджають науковці Миколаївської дослідної станції Інституту захисту рослин НААН, пише SuperАgronom.

Хлібна жужелиця (або турун хлібний) – шкідник зернових культур, який дуже поширений в Україні. Загрожує посівам озимої пшениці, ячменю та жита.

Науковці зазначають, що личинки активізуються при середньодобовій температурі 8-10°C. Дорослі жужелиці ховаються під грудками землі та камінням удень, а вночі гризуть молоді паростки зерна, знищуючи їх повністю.

Читайте: Кіллер для колорадського жука. Створено машину для боротьби зі шкідниками

Коли врожай зібраний, жуки концентруються там, де були найбільші втрати зерна. Якщо аграрії підсівають озимі культури ярими, мають пам’ятати: личинки жужелиці переходять на молоді сходи ярих, зазначають науковці.

Фахівці Інституту захисту рослин  радять комплексний підхід у боротьбі з хлібним туруном:

  • після збору врожаю – лущення стерні;
  • ранню глибоку оранку ґрунту;
  • обробку посів інсектицидами при наявності 3-4 личинок на квадратному метрі.

Дбаючи про захист рослин, не слід забувати і про довкілля. Як писав раніше Landlord, у Запорізькій області, через оброблення полів із порушенням норм, масово загинули птахи.

Читайте також