Новини    01 жовтня 2023 13:17

Нацбанк ввів у обіг пам’ятну монету “Український борщ” (фото)

Дизайн монети розробив заслужений художник Микола Кочубей, роботи якого мають виразний український стиль

Український борщ давно вийшов за межі кулінарного мистецтва, ставши справжнім культурним феноменом всередині України та за її межами. Минулого року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини.

Тож маємо плекати наш борщ, оберігати та поширювати знання про нього світом, — мовиться у дописі пресслужби Національного банку.

Презентував пам’ятні монети “Український борщ” заступник Голови НБУ Олексій Шабан на фестивалі нематеріальної культурної спадщини “Жива культура – Живий світ”, який відбувся в Національному музеї народної архітектури та побуту України.

Ми вважаємо своїм обов’язком бути дотичними до збереження та примноження української культури та національної спадщини. І ці нові монети стануть ще одним нагадуванням про унікальність нашої країни та її народу, – зазначив Шабан.

Дизайн монети розробив заслужений художник Микола Кочубей, роботи якого мають виразний український стиль.

  • на аверсі: зображено теплу, затишну композицію: господиню, українську жінку на тлі печі під час приготування борщу;
  • на реверсі: в центрі зображено, власне, тарілку з червоним борщем.

Реалізація монет в інтернет-магазині НБУ розпочнеться вже з 4 жовтня 2023 року.

Нагадаємо, офіційна кулінарна книга за всесвітом “Відьмак” розповідає рецепти страв, які присутні у фентезійному світі, але можуть бути приготовані насправді. У переліку, зокрема, є і борщ з вишнями. Цим смаколиком вже не перший рік пригощають туристів у Вінниці.

1 липня 2022 року на п’ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини елемент “Культура приготування українського борщу” включили до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, які потребують негайної охорони.

На Дніпропетровщині виготовляють сухий борщ для української армії.

У Житомирському магістраті відбулося обласне свято декоративно-прикладного мистецтва під назвою “Майстерний червень”. Під час свята відомий в Україні майстер народної творчості Олег Земнухов представив борщ, в якому використав українські посівні коноплі.

Підприємство “Фрут банк” зі Львівської області, яке перепрофілювалося з виробництва джемів на виробництво борщів і супів швидкого приготування, за 10 місяців передало військовим понад 4000 пакетів сухих наборів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...