Новини    13 травня 2018 12:04

Нацбанк введе в обіг пам’ятну монету «Копання картоплі»


22 травня Національний банк України введе в обіг пам’ятну монету «Копання картоплі». Про це йдеться на сайті НБУ. Згідно інформації, срібна монета номіналом 10 гривень присвячена «землі-годувальниці» і розкриттю «українського архетипу».

«Присвячена розкриттю в художньо-образній манері іронічного наїву образів українського архетипу. Загальновідомо, що серед споконвічних цінностей українців – земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, праця на ній тисячі років єднають Чоловіка і Жінку, що символізують дві постаті у формі серця», – йдеться в описі до монети.

Коштуватиме вона 1027 гривень. У Нацбанку випустять таких 4000 тисячі штук.

«На аверсі монети розміщено стилізоване зображення дерева життя, верхів`я якого – дзеркальне (на тлі поля), нижні бульби – на дзеркальному тлі – золоті (локальна позолота). Унизу розміщено: малий Державний Герб України, рік карбування монети 2018, півколом написи: Україна», – описали монету в НБУ

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовані зображення Чоловіка і Жінки, які копають картоплю. Їхні постаті утворюють золоте серце (локальна позолота). По колу розміщено написи: КОПАННЯ КАРТОПЛІ.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...