Новини / Технології     21 травня 2019 09:02

NASA проводить експеримент з вирощування рослин у космосі

NASA шукає нові способи вирощування на космічних станціях рослин для забезпечення поживними речовинами астронавтів у тривалих місіях. Щойно завершився 21-денний експеримент Veg-PONDS-02, в якому на Міжнародній космічній станції тестували інноваційні системи для росту рослин – PONDS.

Про це повідомляє HortiDaily.

Вирощування рослин у космосі – не новина. Традиційно для цього використовують так звані подушки, в які саджають насіння і вводять воду шприцом. Цей метод має певні обмеження і не може застосовуватися для вирощування культур, які потребують великої кількості води.

Читайте: Україна обігнала Польщу за рівнем технологій в агросекторі – Ольга Трофімцева

Тому NASA, Techshot, Inc., у співпраці з корпорацією Tupperware Brands, експертами з рідин дослідницького центру Glenn NASA і вченими Портлендського державного університету розробили нові системи для росту рослин – PONDS. Вони є менш затратними для виготовлення, мають більшу вологоємність, забезпечують більший простір для росту коренів і є повністю пасивною системою, тобто PONDS може забезпечувати повітря і воду для культур без додаткових потужностей.

Наразі 12 одиниць PONDS тестують у середовищі мікрогравітацій на Міжнародній космічній станції в межах проекту Veggie. На фото вгорі: астронавт NASA Крістіна Кох 25 квітня 2019 року розпочинає експеримент Veg-PONDS-02, заповнюючи системи водою.

Дослідники покладають великі надії на результати, оскільки NASA стійко планує здійснювати тривалі місії – повернутися на Місяць і рухатися до Марса, тож у вирощуванні їжі на станції існує гостра необхідність.

Блоки мають таку конструкцію, яка дозволяє дослідникам спостерігати за рухом води в агрегатах під час експерименту. Тестують системи із насінням салату ромен. 16 травня, в останній день експерименту, рослини були зібрані і 6 одиниць PONDS повернуто на Землю для подальшого аналізу.

Landlord раніше повідомляв про те, що команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Читайте також