Новини    18 травня 2018 10:09

Народні депутати проголосували за відміну мінімальних цін на цукор


Скасувати обмеження на поставки цукру на внутрішній ринок та мінімальні ціни на цукор та цукровий буряк, покликаний прийнятий у першому читанні законопроект №4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру». За таке рішення проголосувало 242 народних депутата України.

Згідно пояснювальній записці до проекту закону, економічними наслідками впливу цих обмежень є гальмування вирощування цукрових буряків та роботи цукрових заводів.

«У періоди, коли внутрішній ринок цукру є профіцитним, час від часу ринкові ціни на цукор знижуються нижче законодавчо встановленої мінімальної ціни. Це призводить до зниження руху обігових коштів в галузі, кризи неплатежів постачальникам, робітникам підприємств цукрової та суміжних галузей, затримки платежів до бюджету та державних цільових фондів», – йдеться в документі.

В Національній   асоціації   цукровиків   України «Укрцукор» назвали цей законопроект дуже важливим для галузі.

«Укрцукор висловлює вдячність аграрному комітету та народним депутатам, які як ніколи вчасно підтримали цукрову галузь, адже наразі ситуація критична – мінімальні ціні вищі за ринкові. Тому сподіваємось, що дане рішення допоможе в скорому часі виправити ситуацію», – кажуть в асоціації.

Та додали, що прийняття законопроекту також сприятиме подальшому розвитку галузі, оскільки тепер виробників не стримує змінна ситуація по квотам і вони можуть вільно здійснювати інвестиції довгострокового характеру.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...