Новини / Ринок землі     21 липня 2021 21:03

Нардепи пропонують заборонити юрособам купувати землі площею понад 500 гектарів

З 1 січня 2024 року ринок землі відкриється для українських юридичних осіб. В «одні руки» можна буде придбати не більш як 10 тисяч гектарів. 

Депутати від «Слуги народу» Олексій Устенко та Олександр Качура зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонується скоротити з десяти тисяч до 500 гектарів максимальну площу земельних ділянок, дозволену до покупки юрособам. При цьому в документі пропонується зобов’язати покупця обробляти не менше 80% придбаної ділянки щонайменше п’ять років. А також — заборонити будь-які зміни в складі учасників (акціонерів, членів) організації, що придбала землю, на термін не менш як три роки. На думку авторів законопроєкту, такі заходи попередять скупівлю землі великими холдингами через підставних осіб. 

Читати: Володимир Онищук: Для фінансування першого етапу ринку землі знадобляться $2–4 млрд

Крім того, нардепи пропонують ввести на шість місяців показник нормативної оцінки землі на рівні не нижче $1200/га. Нову методику нормативної грошової оцінки земель повинен буде розробити і затвердити Кабмін, якщо законопроєкт ухвалить Рада. 

Згідно із законом про ринок землі, до 2024 року купувати сільськогосподарські землі в Україні можуть лише фізичні особи-українці. Після цього таке право з’явиться й у юридичних осіб, однак вони мають бути створені і зареєстровані за законодавством України, а їх учасниками можуть бути лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади.

Раніше Landlord розповідав, що в Україні укладено вже більше тисячі земельних угод.

Читайте також