Новини    29 жовтня 2021 19:47

Нардепи пропонують скасувати перевірку правонабувачів невеликих ділянок

Законопроєкт зареєстрували 25 жовтня

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6199-1, яким пропонують скасувати перевірку відповідності нормам закону даних про осіб, які набувають у власність земельні ділянки сільгосппризначення для садівництва площею до 0,25 га.

У пояснювальній записці автори документа пишуть, що його мета – спрощення процедури вчинення правочинів щодо переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Також мета документу – уточнення положень законодавчих актів щодо процедури набуття права власності на земельні ділянки сільгосппризначення.

Зокрема, нардепи пропонують скасувати перевірку відповідності покупця земельної ділянки сільгосппризначення вимогам ст. 130 Земельного кодексу у випадку купівлі земельних ділянок для ведення садівництва площею до 0,25 га.

А також – для ведення особистого селянського господарства площею, яка не перевищує 1 га, розташованих в межах населених пунктів.

“При укладенні правочину щодо переходу права власності на такі земельні ділянки їх набувач перед вчиненням правочину про перехід права власності заявляє про дотримання вимог, визначених цією статтею, шляхом подання нотаріусу, що посвідчує відповідний правочин, заяви”, – йдеться у пояснювальній записці.

Автори законопроєкту вважають, що скасування перевірки право набувачів таких активів спростить порядок отримання ними прав на земельні ділянки і позбавить учасників таких угод від додаткових витрат фінансів і часу.

Також законопроєктом планують встановити, що площа земельних ділянок сільгосппризначення, яка належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується до загальної площі земельних ділянок лише того з подружжя, за ким зареєстровано право власності.

“Оскільки інформація про спільну власність подружжя на земельні ділянки відсутня у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, така перевірка проводиться нотаріусами вручну і займає значну кількість часу, що створює необґрунтовані складнощі сторонам договору та збільшує нотаріальні витрати”, – пишуть нардепи.

Раніше Landlord повідомляв, що Рада зробила крок до спрощення реєстрації нових сортів рослин.

Джерело: сайт Ради

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...